II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.19.

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.19.

 

Św. Łukasz prowadzi nas dzisiaj na Górę Tabor, gdzie Chrystus przemienił się na oczach Piotra, Jakuba i Jana. Ukazał im swą chwałę, by umocnić ich na trudy apostolskie, cierpienia i prześladowania. W tajemnicy Przemienienia Pan umacnia i nas. Nadaje naszemu życiu nową perspektywę i światło. W tę dzisiejszą Niedzielę otaczamy naszą modlitwą i wspieramy ofiarami do puszek misjonarki i misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię, zdobywając świat dla Chrystusa. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z tymi, których Pan powołał na misyjne drogi.

 1. Dziś od g. 12.00 w naszym kościele będzie trwał Rejonowy Dzień Skupienia Ruchu Światło – Życie i Domowego Kościoła; natomiast od g. 16.00 Gorzkie Żale, a po nich dodatkowa Msza św.
 2. W Wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP
 3. W środę od godz. 30 Godzinki do MBNP, o 17.00 Nowenna i Msza święta w intencjach nowennowych, które możemy złożyć do skrzynki próśb i podziękowań Matce Bożej.
 4. W Piątek zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele: o 15.00 dla dzieci, o 17.00 i 19.00. W kaplicy Szpitalnej Droga Krzyżowa o godz. 15.00.
 5. W Sobotę w naszym kościele odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla członków Caritas od g. 10.00. Przy tej okazji zachęcamy gorąco do wstąpienia w szeregi naszego parafialnego oddziału Caritas. Od 18.00 Krąg Biblijny na który zapraszamy wszystkich pragnących zgłębiać Słowo Boże.
 6. Spotkania: W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30; chór o 19.30; środę o 16 i sobotę o 10 DSM; w środę o 16.00 ministranci najmłodsi o 18.00 lektorzy starsi o 18:30 ceremoniarze. W czwartek o 15.00 ministranci gr 1, o 16.00 gr 2, o 17.00 Caritas; 17.30 lektorzy młodsi.
 7. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zapraszamy chętnych mężczyzn do straży przygrobnej. Spotkanie informacyjne za tydzień w Niedzielę o 17:30.
 8. Trwa Akcja Charytatywna „Wielkanocne Dzieło Caritas”. Baranki i paschaliki są rozprowadzane przez członków Parafialnego Oddziału Caritas. Ofiara składana wynosi co najmniej 5 zł.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Mytnik, Pach, Lelito, Rablin, Małgorzacie Kopiec, Małgorzacie Wal. Za ofiary na kwiaty dziękujemy rodzinom państwa: Żychowskich, Wandzie Bawiec, Michalinie Czamara, Annie Sekuła, Kazimierzowi Koszyk, Aleksandrze Duda. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego pani dr Alinie Niemiec oraz Różom Różańcowym pani: Róży Dobosz, Krystyny Wnęk i pana Michała Hebdy. Dziękujemy panu Międzikowi za podarowanie materiałów budowlanych na potrzeby kościoła. Następnie prosimy mieszkańców z ul. Cz. P. blok 23, klatki: D, E, F.
 10. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się, które znajdziemy na stolikach. Dla dzieci ministranci mają Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra i Małego Gościa Niedzielnego. W zakrystii są do nabycia albumy o kolędnikach misyjnych w naszej diecezji po 25 zł.
 11. W sobotę od godz. 19.00 w kościele św. Antoniego odbędzie się koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II – zatytułowany „4 Pory Życia – Pro life”. Oratorium zawiera 13 utworów. Zapraszamy
 12. 4 kwietnia (Czwartek) przy ul. Kraszewskiego 83 w Krynicy odbędzie się bezpłatne badanie wzroku w godz. 15.30 – 16.30.
 13. Trwają zapisy na Ekstremalną drogę Krzyżową, która odbędzie się w nocy z 12/13 kwietnia. Więcej informacji na stronie edk.org.ploraz na Facebook’u. W EDK mogą wziąć udział wyłącznie osoby dorosłe. Możemy wybrać jedną z trzech tras, które wyruszają z naszego kościoła.
 14. Trwają zapisy do Gminnego Przedszkola nr 2 „Mali Odkrywcy”, przy ul. Dokumenty można pobrać w Przedszkolu lub ze strony internetowej Przedszkola.
Comments are closed.