I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019.

I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019.

 

Wielki Post to czas dany nam, abyśmy wybrali Jezusa, postawili Go na pierwszym miejscu w naszym życiu. Ten święty czas jest znakiem i zbawczym wydarzeniem, które może odmienić oblicze naszej codzienności. Musimy wybrać się razem z Jezusem na pustynię naszego serca, aby oddzielić dobro i zło i w ten sposób na nowo wybrać Boga, który daje życie wieczne. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na pokrycie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej naszego kościoła.

 1. Przez cały Wielki Post w naszej wspólnocie parafialnej, będzie odbywał swoją praktykę duszpasterską ks. Diakon Piotr Turek z Seminarium Duchownego w Tarnowie. Witamy go serdecznie i życzymy owocnej pracy.
 2. Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale, a po nich dodatkowa Msza święta, o 17.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, a wieczorem od 19.45 zapraszamy na II Wieczór Uwielbienia. Dziś również rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Józefa.
 3. W środę od godz. 30 Godzinki do MBNP, o 17.00 Nowenna i Msza święta w intencjach nowennowych, które możemy złożyć do skrzynki próśb i podziękowań Matce Bożej.
 4. W Piątek zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele: o 15.00 dla dzieci, o 17.00 i 19.00. W kaplicy Szpitalnej Droga Krzyżowa o godz. 15.00.
 5. W najbliższą II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Od godz. 12.00 w naszym kościele będzie trwał Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie i Domowego Kościoła, na który zapraszamy wszystkie Kręgi Rodzin i Młodzież.
 6. Spotkania formacyjne: W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30. W środę o 16.00 i sobotę o 8.40 DSM; w środę o 16.00 ministranci najmłodsi o 18 lektorzy starsi o 18:30 ceremoniarze. W czwartek o 15.00 ministranci gr 1 o 16.00 gr 2, o 17.00 obowiązkowe spotkanie Młodzieży klas III Gimn. i 8 klas SP kandydatów do S. Bierzmowania; o 18.00 lektorzy młodsi. W Piątek spotkanie dekanalne młodzieży w Tyliczu od 18.30. Wyjazd z naszej parafii o 18.00.
 7. Grupa św. Łukasza zaprasza na Mszę i Adorację do parafii Zdrojowej we wtorek 12.03 od 17.00.
 8. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zapraszamy chętnych mężczyzn do staży przygrobnej, abyśmy podtrzymywali długoletnią tradycję naszej parafii.  
 9. Ruszyła Akcja Charytatywna „Wielkanocne Dzieło Caritas”. Baranki i paschaliki są rozprowadzane przez członków Parafialnego Oddziału Caritas. Ofiara składana wynosi co najmniej 5 zł.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Baranów, Sekułów, Nawrockich, Stadników, Wasilewskich, Drożdż i Malatyńskich. Za ofiary na kwiaty dziękujemy rodzinom państwa: Mądrych, Przanowskich, Rączkiewiczów i Nosalów, paniom: Marii Nowak i Bochniakowej. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Różom Różańcowym pani: Urszuli Rypel, Ireny Wietecha, Anny Rybarskiej, Marii Lisak oraz rodzinie państwa Drożdż. Następnie prosimy mieszkańców z ul. Cz. P. blok 23, klatki: A, B, C.
 11. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się, które znajdziemy na stolikach. Dla dzieci ministranci mają Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra i Małego Gościa Niedzielnego. W zakrystii są do nabycia albumy o kolędnikach misyjnych w naszej diecezji po 25 zł.
 12. Caritas parafialny pragnie rozszerzyć swoją działalność przez wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego, takiego jak: laski, kule, chodziki, wózki itp. Jeśli w waszych domach znajduje się tego rodzaju sprzęt to prosimy o przekazanie go do Caritas, a my będziemy mogli służyć tym sprzętem potrzebującym na zasadzie bezpłatnego wypożyczania. Wszelkiego rodzaju darowizny prosimy przekazywać do zakrystii lub do Caritas w każdą środę od 18.00 do 19.00.
Comments are closed.