VIII Niedziela Zwykła 03.03.2019.

WPROWADZENIE :  Usłyszymy dzisiaj słowa Jezusa – „ czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?” Jest to wezwanie do nawrócenia. Trzeba zacząć od siebie nawrócenie, a nie tylko koncentrować się na słabościach innych. Witamy serdecznie Ks.  Profesora KUL JERZEGO  SMOLENIA , który głosi Słowo Boże. Rozpoczynamy też dzisiaj Nabożeństwo 40 godzinne przed Wielkim Postem. Po mszy św. o g. 12.30  Adoracja NS.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu „ Młodzi Trzeźwi i Wolni”
  2. W poniedziałek i we wtorek – dalszy ciąg Nabożeństwa 40-godzinnego od mszy św. o godz. 9.00 do godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w adorację wynagradzającą za grzechy bluźnierstwa, pijaństwo, odstępstwa, wróżbiarstwo i zabobony i inne zaniedbania praktyk religijnych w rodzinach, które prowadzą do niewiary i bezbożnictwa.
  3. W środę – Środa Popielcowa. Rozpoczniemy Wielki Post i okres Komunii Wielkanocnej. Masze św. będą o 7.30, 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00; w szpitalu o 10.15. Nowenna do MBNP o godz. 17.00. Składka na cele charytatywne. Apel Jasnogórski bezpośrednio po mszy o godz. 19.00. W środę obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Post ścisły czyli trzy posiłki w tym tylko jeden do syta obowiązuje każdego od 18 roku życia do 60 , a abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje każdego od 14 roku życia.
  4. W czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca. W naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 10.00. Modlić się będziemy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o świętość kapłanów. Adoracja wspólna dla Grupy modlitewnej czcicieli Św. Ojca Pio od. g. 10.00 – 11.00, a grupy czcicieli św. Michała Archanioła od 15.00 – 16.00.
  5. W piątek 8 marca Wielkiego Postu ma być przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez ludzi kościoła duchownych i świeckich.
  6. W sobotę  9 marca Diecezjalny Dzięń  Skupienia dla Parafialnych Grup św. Ojca Pio w Bazylice w Nowym Sączu . Rozpoczęcie o g. 10.00, a zakończenie o g. 17.00 . Nie będzie już spotkania naszej grupy u nas w kościele w tym dniu. Jest organizowany autokar – prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Wyjazd o g. 7.00 z placu kościelnego w sobotę
  7. Przyszła niedziela – 10 marca – będzie to I Niedziela Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy na II Wieczór Uwielbienia z błogosławieństwem indywidualnym Najświętszym Sakramentem, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 marca o g.19.45. Tematem przewodnim będą rozważania i świadectwo dot. sakramentu pokuty i pojednania.
  8. Od przyszłej niedzieli będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.40, czyli bezpośrednio po Gorzkich Żalach. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.00 dla dzieci, o 17.00 dla wszystkich i o 19.00 dla młodzieży i innych chętnych, którym ta godzina odpowiada. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
  9. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: Chór – w poniedziałek o g. 19.30, spotkanie sportowe dla LSO o 17:30.  Apostolstwo Trzeźwości – we wtorek po Mszy św. wieczornej; Dzieci z klas 2-gich szkoły podstawowej z rodzicami – w środę o g. 17.00, DSM w środę  o g. 16.00 i w sobotę  o g.  00. w czwartek na Mszy św. wieczornej LSO i klasy siódme, po mszy – Stowarzyszenie Rodzin .
  10. W Najbliższą Niedzielę (10.03) spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego od g. 17.00
  11. Dyrektor Gminnego Przedszkola nr 2 „Mali Odkrywcy” przy ul. Reymonta 10 ogłasza nabór kandydatów do Przedszkola od 1 do 22 Marca. Dokumenty należy pobrać w Przedszkolu lub bezpośrednio ze strony internetowej przedszkola .
  12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Lisaków, Gucwów, Ziaja, Anny Zasadny, Bogdana Marek. Za ofiary na kwiaty : Karol Celina, Sowa Emilia, Muszyńska Natalia Dulęba Andrzej, Cisowska Bogumiła, Mróz Lucyna, rodziny Zielińskich i Karbowskich. . Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 21  klatki: D,E, F . W przyszłą niedzielę prosimy o ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania i energii w Kościele.
  13. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego”, „ Małego Gościa” z plakatem na wielki post dla dzieci, nowego numeru „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. U ministrantów jest nowy numer „Promyczka Dobra”.