VII Niedziela Zwykła 24.02.2019.

W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus mówi o miłości nieprzyjaciół, wyjaśniając tę trudną naukę w prosty sposób: „Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie i wy im czyńcie”. Każdego dnia mamy wiele okazji, żeby wypełnić to wezwanie. Nasza codzienna wzajemna miłość składa się z wielu drobnych gestów, dobrych słów, a czasem jest to po prostu powstrzymanie się od gniewu. Oby uczestnictwo w dzisiejszej mszy św. pomogło nam pielęgnować pokój i miłość nie tylko dla życzliwych nam, ale także dla nieprzyjaciół. Módlmy się dzisiaj także w intencjach Synodu Diecezji Tarnowskiej

1. W środę od godz. 16.00 spowiedź dla dzieci klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej; o 16.30 Godzinki do MBNP, o 17.00 Nowenna i Msza święta w intencjach nowennowych, które możemy złożyć do skrzynki próśb i podziękowań Matce Bożej.
  2. W czwartek od godz. 16.00 spowiedź dla Młodzieży klas VII i VIII SP oraz Gimnazjum.
  3. W I Piątek – modlitwy przebłagalne i w intencji misjonarzy w czasie Mszy o 6.30, 9.00 i 17.00. Odwiedziny chorych ks. Andrzej od g. 10.30, ks. Paweł od g. 12.00 i ks. Piotr od g. 13.00; Koronka do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Szpitalnej o g. 15.00; spowiedź od g. 16.00, a od g. 19.00 czas uwielbienia przed N.S. prowadzony przez młodzież, a po nim około 20.00 Msza święta.
  4. W I Sobotę o g. 9.00 różaniec i rozważanie o Niepokalanym Sercu NMP, a potem Msza św.
  5. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Kazania wygłosi Profesor KUL ks. Jerzy Smoleń, a na Mszy św. o godz. 12.30 Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Po Mszy św. o g. 12.30 rozpocznie się Adoracja NS do wieczornej Mszy św. a dalszy ciąg Adoracji w poniedziałek i wtorek.
  6. II Wieczór Uwielbienia w naszej parafii odbędzie się w niedzielę – 10 marca br. – ok. godz. 19:40.
  7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy Zdroju zapraszam gimnazjalistów i uczniów 8 klas oraz rodziców na dzień otwarty w dniu 7 marca o godz. 11.00. Szkoła ogłasza również nabór na rok 2019/20 szczegóły dotyczące naboru i kierunków na plakacie w gablocie.
  8. Spotkania formacyjne: W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30. W środę o 16.00 i sobotę o 8.40 DSM.
  9. Zachęcamy do wyjazdu na spotkanie diecezjalne grup św. Ojca Pio 9 marca. Zapisy w zakrystii.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Lorków, Siwulskich,, Starczewskich, Przanowskich, Kubsików, Motyków i Filipów. Za ofiary na kwiaty dziękujemy rodzinom państwa: Matułów, Cichańskich, Piotrowskich, pani Stanisławie Leśniak i panu Antoniemu Wiercioch. Następnie prosimy mieszkańców z ul. Cz. P. blok 21, klatki: A, B, C. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na ogrzewanie i oświetlenie kościoła / 14.270 zł./, druga składka na ten cel będzie w II Niedziele Marca. Dziękujemy serdecznie Panu Bogdanowi Stachura za bezinteresowne wywiezienie śniegu z placu kościelnego.
  11. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się a także czasopism misyjnych, które znajdziemy na stolikach. Dla dzieci ministranci mają Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra i Małego Gościa Niedzielnego. W zakrystii są do nabycia albumy o kolędnikach misyjnych w naszej diecezji po 25 zł.
  12. Wczoraj odeszła do wieczności ś.p. Barbara Sowa. Jej pogrzeb odbędzie się w środę w Kościele o g. 14.00, a o 13.30 różaniec. Powierzmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…