VI Niedziela Zwykła 17.02.2019.

VI Niedziela Zwykła 17.02.2019.

 

 

Świat, w którym na pierwszym planie wysuwa się pogoń za pieniądzem i szybkim zyskiem, nawet za cenę odstąpienia od własnych przekonań religijnych, łudzi nas wizją łatwego szczęścia. Tak często w dążeniu do materialnego szczęścia zapominamy o dobrach duchowych, które są najważniejsze, bo dają szczęście i radość w królestwie niebieskim. Niech ta Eucharystia, na której spotykamy się z Chrystusem i którą z Nim celebrujemy, wyjedna nam łaskę przebaczenia u Boga. Ofiary na tace przeznaczone są dziś na pokrycie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej naszego kościoła.

 

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich przybyłych na odpoczynek w czasie ferii. Życzymy odnowienia sił fizycznych i duchowych oraz zapraszamy do włączenia się w życie liturgiczne naszej parafii. Msze święte w naszym kościele codziennie o 6.30, 9.00 i 17.00 a w Niedziele o 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00, w kaplicy szpitalnej o 10.15.
  2. W środę o 16.30 Godzinki do MBNP, o 17.00 Nowenna i Msza święta w intencjach nowennowych, które możemy złożyć do skrzynki próśb i podziękowań MBNP.
  3. Spotkania formacyjne: W poniedziałek spotkanie sportowe dla Lso o 17:30. W środę o 16.00 i sobotę o 10.00 DSM; w środę o 16.00 ministranci najmłodsi o 18.00 lektorzy starsi o 19.00 ceremoniarze. W czwartek o 15.00 ministranci gr 1, o 16.00 gr 2, o 17.00 Caritas, o 17:30 lektorzy młodsi; w piątek od 18.00 grupa młodzieżowa.
  4. Zapraszamy wszystkich na spotkania Kręgu Biblijnego, które będą odbywały się, tak jak dawniej w każdą IV sobotę miesiąca, a prowadził je będzie ks. Andrzej. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższą sobotę od godz. 18.00 na plebanii.
  5. Zapraszamy na wielkopostny diecezjalny dzień skupienia grup św. Ojca Pio w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu 09.03.2019. Wyjazd z parkingu o 8.00 cena 10 zł zapisy w zakrystii.  W tym dniu nie będzie już spotkania u nas w kościele gr. o Pio. 
  6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiary na kwiaty rodzinie państwa Siedlarz, Pękala, Gomółka, Hebda, Ruman, Gryboś, Sobol, paniom Lidii Jacek i Józefie Smoleń. Za ofiary na kwiaty rodzinom państwa Myrna. Do sprzątania Kościoła prosimy mieszkańców z ul. Cz. P. blok 19, klatki: D,E.
  7. W okresie od 1.01 do 30.04 dokonujemy rozliczeń podatkowych. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% na działalność Caritas. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę informacyjną. Na stronie internetowej /www.tarnow.caritas.pl/ jest gotowy bezpłatny program wypełnienia zeznań podatkowych.
  8. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się a także czasopism misyjnych, które znajdziemy na stolikach. Dla dzieci ministranci mają Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra i Małego Gościa Niedzielnego. W zakrystii są do nabycia albumy o kolędnikach misyjnych w naszej diecezji po 25 zł., która będzie przeznaczona na misje.
  9. Jest jeszcze jedno wolne miejsce na pielgrzymkę szlakiem Sanktuariów Maryjnych Europy. Zapisy u ks. Pawła.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.
Comments are closed.