V Niedziela Zwykła 10.02.2019.

V Niedziela Zwykła 10.02.2019.

 

Człowiek jest narzędziem Boga na ziemi, gdy spełnia uczynki miłości. Miłość czyni człowieka wartościowym i pięknym w dziele stworzenia. Bóg dzięki swej dobroci, zgromadził nas dzisiaj przy źródle miłości, na Eucharystii, w której On sam jest obecny pośród swego ludu, ale również pragnie zjednoczyć się z nami przez Swoje Słowo, Ciało i Krew.

 

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich przybyłych na odpoczynek w czasie ferii. Życzymy odnowienia sił fizycznych i duchowych oraz zapraszamy do włączenia się w życie liturgiczne naszej parafii. Msze święte w naszym kościele codziennie o 6.30, 9.00 i 17.00 a w Niedziele o 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00, w kaplicy szpitalnej o 10.15.
  2. Dziś spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego od godz. 16.00.
  3. Jutro – w Poniedziałek – wspomnienie MB z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W szpitalu o 6.30 będziemy się modlić za wszystkich chorych i personel szpitala, a w kościele o 9.00 także za chorych i tych, którzy opiekują się chorymi w domach, sanatoriach i w szpitalach. W kościele będzie można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych po Mszy św. o 9.00
  4. W środę o 16.30 Godzinki do MBNP, o 17.00 Nowenna i Msza święta w intencjach nowennowych, które możemy złożyć do skrzynki próśb i podziękowań MBNP.
  5. W najbliższą Niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania i energii naszego kościoła. Druga taka składka będzie w 2 Niedzielę Marca /Rachunki za 2018 rok – gaz: 21,959,66 zł., energia elektryczna: 9,986,43/.
  6. Spotkania formacyjne: W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30; w środę o 16.00 DSM i ministranci najmłodsi, o 17.00 dzieci I Komunijne z rodzicami, o 18.00 lektorzy starsi, o 19.00 ceremoniarze; w czwartek o 15.00 ministranci gr. 1, o 16.00 gr. 2, o 17.00 Akcja Katolicka i młodzież klas VIII SP, o 17.30 lektorzy młodsi; w piątek od 18.00 Grupa Młodzieżowa; grupa św. Łukasza zaprasza na Mszę i Adorację we wtorek 12 lutego o 17.oo w parafii Zdrojowej.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiary na kwiaty rodzinie państwa Basta, Gurgul i Opilo, Katra, paniom: Elżbiecie Bałuszyńskiej i Lidii Chorążyk. Za ofiary na kwiaty rodzinom państwa Popiela i Wójciak. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy rozbieraniu dekoracji świątecznej. Do sprzątania Kościoła prosimy mieszkańców bloku 19, klatki: A,B,C.
  8. W okresie od 1.01 do 30.04 dokonujemy rozliczeń podatkowych. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% na działalność Caritas. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę informacyjną. Na stronie internetowej /www.tarnow.caritas.pl/ jest gotowy bezpłatny program wypełnienia zeznań podatkowych.
  9. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się a także czasopism misyjnych, które znajdziemy na stolikach. Dla dzieci ministranci mają Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra i Małego Gościa Niedzielnego. W zakrystii są do nabycia albumy o kolędników misyjnych w naszej diecezji po 25 zł., która będzie przeznaczona na misje.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.
Comments are closed.