IV Niedziela Zwykła 03.02.2019.

Gromadzimy się przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, aby zrozumieć podstawową prawdę, że jest On jedynym Panem naszego życia. Często człowiek planuje swoją przyszłość bez Boga, uzurpując sobie w ten sposób prawo do własnej reżyserii życia. Chrześcijanin odrzuca dzisiaj Boga, Bóg nie jest mile widziany w życiu człowieka: w szkole, szpitalu, zakładach pracy. „Bóg jest tam nie potrzebny” – tak uważa wielu ludzi, ponieważ Jego miejsce jest w Kościele. Również i my często ulegamy takim poglądom. Zrzucamy Boga na margines ludzkiej egzystencji, lekceważymy Jego naukę i Jego wolę, a liczą się tylko nasze interesy, które nie zawsze są zgodne z chrześcijańskimi wartościami. Zawierzmy swoje życie Chrystusowi w czasie Mszy św. i Adoracji N. Sakramentu.

1.      Serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich przybyłych na odpoczynek w czasie ferii. Życzymy odnowienia sił fizycznych i duchowych oraz zapraszamy do włączenia się w życie liturgiczne naszej parafii. Msze święte w naszym kościele codziennie o 6.30, 9.00 i 17.00 a w Niedziele o 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00, w kaplicy szpitalnej o 10.15.

2.      Dziś po Adoracji błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja. Po Mszy o 9.30 zmiana tajemnic różańcowych a na Mszy o 12.30 Dzień Skupienia dla Narzeczonych

3.      We wtorek na Mszach świętych błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.

4.      W środę o 16.30 Godzinki do MBNP, o 17.00 Nowenna i Msza święta w intencjach nowennowych, które możemy złożyć do skrzynki próśb i podziękowań MBNP. Apel Jasnogórski bezpośrednio po nabożeństwie.

5.      W czwartek w naszym kościele całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 10.00. Modlić się będziemy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o świętość kapłanów. Adoracja wspólna dla Grupy modlitewnej czcicieli Św. Ojca Pio od 10.00, grupa św. Michała Archanioła od 15.00.

6.      Spotkania formacyjne: W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30; we wtorek o 17.00 Apostolstwo Trzeźwości; w czwartek o 17.00 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, LSO, 7 klasy SP i III Gimnazjum; w piątek od 18.00 Grupa Młodzieżowa; w sobotę o 18.00 grupa ojca Pio.

7.      Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiary na kwiaty rodzinie państwa Holender oraz panom Józefowi Olszowskiemu i Dominikowi Byszewskiemu. Za ofiary na kwiaty rodzinom państwa Kosmydel, Fuczko, Zasławska, Pawlikowska, Janina Buczek, Maria Kożuch, Czesława Rzemińska, Anna Głuchowska i Kazimierz Wiejowski. Do sprzątania Kościoła prosimy mieszkańców bloku 17, klatki: D,E,F.

8.      W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% na działalność Caritas. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę informacyjną. Na stronie internetowej Caritas /www.tarnow.caritas.pl/ znajduje się gotowy bezpłatny program wypełnienia zeznań podatkowych. Zachęcamy, by w tym roku według uznania przekazać 1% na chore dzieci z naszej parafii, których ulotki z instrukcją i z numerami KRS są na stolikach.

9.      Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się a także czasopism misyjnych, które znajdziemy na stolikach. Dla dzieci ministranci mają Małego Gościa Niedzielnego. W zakrystii są do nabycia albumy o kolędników misyjnych w naszej diecezji po 25 zł., która będzie przeznaczona na misje.

10.  Fundacja Sądecka uzyskała zgodę Biskupa Tarnowskiego na przeprowadzenie zbiórki podpisów pod Apelem Poparcia dla inicjatywy ponownej lokalizacji jednostki wojskowej w Nowym Sączu odwołującej się do tradycji 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Lista, z podpisami znajduje się w zakrystii.

11.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.