IV Niedziela Zwykła 03.02.2019.

IV Niedziela Zwykła 03.02.2019.

 

 

Gromadzimy się przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, aby zrozumieć podstawową prawdę, że jest On jedynym Panem naszego życia. Często człowiek planuje swoją przyszłość bez Boga, uzurpując sobie w ten sposób prawo do własnej reżyserii życia. Chrześcijanin odrzuca dzisiaj Boga, Bóg nie jest mile widziany w życiu człowieka: w szkole, szpitalu, zakładach pracy. „Bóg jest tam nie potrzebny” – tak uważa wielu ludzi, ponieważ Jego miejsce jest w Kościele. Również i my często ulegamy takim poglądom. Zrzucamy Boga na margines ludzkiej egzystencji, lekceważymy Jego naukę i Jego wolę, a liczą się tylko nasze interesy, które nie zawsze są zgodne z chrześcijańskimi wartościami. Zawierzmy swoje życie Chrystusowi w czasie Mszy św. i Adoracji N. Sakramentu.

 

1.      Serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich przybyłych na odpoczynek w czasie ferii. Życzymy odnowienia sił fizycznych i duchowych oraz zapraszamy do włączenia się w życie liturgiczne naszej parafii. Msze święte w naszym kościele codziennie o 6.30, 9.00 i 17.00 a w Niedziele o 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00, w kaplicy szpitalnej o 10.15.

2.      Dziś po Adoracji błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja. Po Mszy o 9.30 zmiana tajemnic różańcowych a na Mszy o 12.30 Dzień Skupienia dla Narzeczonych

3.      We wtorek na Mszach świętych błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.

4.      W środę o 16.30 Godzinki do MBNP, o 17.00 Nowenna i Msza święta w intencjach nowennowych, które możemy złożyć do skrzynki próśb i podziękowań MBNP. Apel Jasnogórski bezpośrednio po nabożeństwie.

5.      W czwartek w naszym kościele całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 10.00. Modlić się będziemy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o świętość kapłanów. Adoracja wspólna dla Grupy modlitewnej czcicieli Św. Ojca Pio od 10.00, grupa św. Michała Archanioła od 15.00.

6.      Spotkania formacyjne: W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30; we wtorek o 17.00 Apostolstwo Trzeźwości; w czwartek o 17.00 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, LSO, 7 klasy SP i III Gimnazjum; w piątek od 18.00 Grupa Młodzieżowa; w sobotę o 18.00 grupa ojca Pio.

7.      Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiary na kwiaty rodzinie państwa Holender oraz panom Józefowi Olszowskiemu i Dominikowi Byszewskiemu. Za ofiary na kwiaty rodzinom państwa Kosmydel, Fuczko, Zasławska, Pawlikowska, Janina Buczek, Maria Kożuch, Czesława Rzemińska, Anna Głuchowska i Kazimierz Wiejowski. Do sprzątania Kościoła prosimy mieszkańców bloku 17, klatki: D,E,F.

8.      W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% na działalność Caritas. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę informacyjną. Na stronie internetowej Caritas /www.tarnow.caritas.pl/ znajduje się gotowy bezpłatny program wypełnienia zeznań podatkowych. Zachęcamy, by w tym roku według uznania przekazać 1% na chore dzieci z naszej parafii, których ulotki z instrukcją i z numerami KRS są na stolikach.

9.      Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się a także czasopism misyjnych, które znajdziemy na stolikach. Dla dzieci ministranci mają Małego Gościa Niedzielnego. W zakrystii są do nabycia albumy o kolędników misyjnych w naszej diecezji po 25 zł., która będzie przeznaczona na misje.

10.  Fundacja Sądecka uzyskała zgodę Biskupa Tarnowskiego na przeprowadzenie zbiórki podpisów pod Apelem Poparcia dla inicjatywy ponownej lokalizacji jednostki wojskowej w Nowym Sączu odwołującej się do tradycji 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Lista, z podpisami znajduje się w zakrystii.

11.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

Comments are closed.