III Niedziela Zwykła 27.01.2019.

Każdego dnia doświadczamy radości życia z innymi ludźmi. W sposób szczególny bliscy są nam ci, którzy tworzą rodzinę. Cieszymy się ich sukcesami oraz każdym dobrem. Cierpimy, gdy spotyka ich jakieś nieszczęście. Dzisiaj przy okazji kolejnej niedzieli synodalnej jesteśmy zaproszeni do modlitwy za rodziny i małżeństwa żyjące w związkach niesakramentalnych. Oni także należą do mistycznego Ciała Chrystusa, jakim jest Kościół. Potrzebują naszego wsparcia i naszej troski, aby nawet przy trudnych decyzjach życiowych nie stracili świadomości, że dalej należą do Kościoła, których pragnie im pomóc odnaleźć właściwą drogę do Chrystusa.

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich przybyłych na odpoczynek w czasie ferii. Życzymy odnowienia sił fizycznych i duchowych oraz zapraszamy do włączenia się w życie liturgiczne naszej parafii. Msze święte w naszym kościele codziennie o 6.30, 9.00 i 17.00 a w Niedziele o 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00, w kaplicy szpitalnej o 10.15.
  2. W środę o 16.30 Godzinki do MBNP, o 17.00 Nowenna i Msza święta w intencjach nowennowych, które możemy złożyć do skrzynki próśb i podziękowań Matce Bożej. Od godz. 16.00 spowiedź dla dzieci klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej.
  3. W czwartek od 16.00 spowiedź dla młodzieży klas VII i VIII Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
  4. W I piątek miesiąca – Msze św. wynagradzające za grzechy i bluźnierstwa wobec NSPJ o g. 6.30, 9.00 i 17.00. Modlimy się za misjonarzy i ofiarą złożoną na tacę wspieramy Misje św. Odwiedziny chorych od 10.30. O 15.00 w Kaplicy Szpitalnej Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych, cierpiących i konających. Spowiedź od g. 16.00, a od 16.45 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Od 19.00 Grupa Młodzieżowa zaprasza na wspólne kolędowanie przed Najświętszym Sakramentem za zakończenie czasu kolędowania, a o 20.00 dodatkowa Msza święta.
  5. W I SobotęŚwięto Ofiarowania Pańskiego („Matki Bożej Gromnicznej”) – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o 7.30, 9.30, 17.00 i 19.00. W szpitalu o 6.30. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie gromnic. Składka na zakony klauzurowe. Gromnice są do nabycia w zakrystii. Także w tym dniu dziękować będziemy za 44 lata posługi biskupiej ks. bpa Władysława Bobowskiego.
  6. W najbliższą I niedzielę miesiąca zmiana tajemnic po mszy św. o g. 9.30, a na Mszy św. o g. 12.30 Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych.
  7. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom państwa: Sumińskich, Marciszewskich, Rysiewiczów, Serafinów, Pelaków, Popardów, Michalików, Długoszów, Politowiczów, Jojczyków, Ryplów, Lubańskich, Przanowskich, Marii Fąfara, Krystynie Skórskiej, Janinie Ciuła, Krystynie Skoczeń, Marii Prusak i Marii Hajduk. Do sprzątania Kościoła prosimy mieszkańców bloku 17 klatki A,B,C.
  8. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego z filmem „Bóg nie umarł 2”, Niedzieli, Miłujcie się a także czasopism misyjnych, które znajdziemy na stolikach. Dla dzieci ministranci mają: Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny. W Zakrystii są do nabycia albumy o historii kolędników misyjnych w naszej diecezji po 25 złotych, która będzie przeznaczona na misje.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Wiewióra i Andrzej Stryszowski. Dobry Jezu…
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.