II Niedziela Zwykła 20.01.2019.

II Niedziela Zwykła 20.01.2019.

 

 

Jezus Chrystus jest obecny w życiu każdego człowieka i cieszy się ludzką radością, martwi się problemami strapionych i błogosławi nie tylko człowieczej pracy, zmaganiom i cierpieniom, ale również wnosi w ludzkie życie radość i wesele. Przykładem wrażliwości Jezusa wobec trosk człowieka jest dzisiejsza Ewangelia i cudowne przemienienie wody w wino podczas wesela w Kanie. W łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i całym Kościołem katolickim obchodzimy dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Otoczmy modlitwą Polaków na emigracji, a także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz uchodźców i emigrantów na całym świecie.

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich przybyłych na odpoczynek w czasie ferii. Życzymy odnowienia sił fizycznych i duchowych oraz zapraszamy do włączenia się w życie liturgiczne naszej parafii. Msze święte w naszym kościele codziennie o 6.30, 9.00 i 17.00 a w Niedziele o 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00, w kaplicy szpitalnej o 10.15.
  2. Dziś od godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  3. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta już dziś składamy życzenia wielu łask Bożych, radości i miłości dzieci i wnuków. Bóg zapłać za waszą opiekę nad wnukami i za Wasz wkład w religijne ich wychowanie.
  4. W Piątek ks. bp Stanisław Salaterski będzie przeżywał 5 rocznicę święceń biskupich. Polecajmy w naszych modlitwach Jego osobę i posługiwanie Panu Bogu przez pośrednictwo MBNP.
  5. Do Piątku trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w sobotę Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce. A w Niedzielę 27 stycznia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Olszewskich, Kirców, Kamudów, Cichańskich, Cieślów, Gajewskich, Mikoszów, Homoncików, paniom: Grazynmie Suchockiej i Ewie Rutka; na kwiaty rodzinom państwa: Zająców, Krawczyków, Nowaków, paniom: Wojciechowska, Cabala, Świtecka, Marii Mareckiej. Do sprzątania Kościoła prosimy mieszkańców bloku nr 15 na Czarnym Potoku.
  7. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego (w którym jest obrazek z modlitwą dziadków za wnuków), Niedzieli, Miłujcie się a także czasopism misyjnych, które znajdziemy na stolikach. Dla dzieci ministranci mają: Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
  8. W Zakrystii są do nabycia albumy Wydziału Misyjnego min. o kolędnikach misyjnych, z okazji 25-lecia działalności w kwocie 25 złotych, która będzie przeznaczona na misje. Serdecznie zachęcamy.
  9. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za życzliwość i otwartość, za żywe interesowanie się życiem parafii, wnioski i uwagi dotyczące duszpasterstwa, a także uznanie dla naszej posługi. Bóg zapłać za ofiary składane w czasie kolędy, które w części przekazujemy na Caritas Diecezjalną, na Caritas Parafialną, na Seminarium Duchowne w Tarnowie, na duszpasterstwo dzieci i młodzieży oraz na dzieło charytatywne prowadzone przez ks. Andrzeja.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.
Comments are closed.