Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2019.

WPROWADZENIE  : Chrystus się dzisiaj objawia jako Zbawiciel wszystkich narodów. Uznajemy w Chrystusie naszego Zbawiciela, jak uznali Go Mędrcy ze Wschodu przedstawiciele pogan, którzy przebyli daleką podróż, aby pokłonić się Zbawicielowi i złożyć dary. Każdy z nas musi przejść długą i trudną drogę, zanim odkryje, jak bardzo potrzebuje Boga. Uwierzyć Chrystusowi oznacza odnaleźć samego siebie w całym porządku miłości i zbawienia, które wysłużył nam Chrystus. W dzisiejszą uroczystość obchodzimy Dzień Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Modlimy się  szczególnie za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy. Ofiary na tacę przeznaczone są na cele misyjne.

1. Msze św. dzisiaj wg porządku niedzielnego: 7.30,9.30,11.00,12.30 i 19.00. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o g. 9.30. a na mszy św. o g. 12.30  Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych.
  2. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyrusza Orszak Trzech Króli w kierunku na Deptak. Zapraszamy do udziału. Dzisiaj zapraszamy tez na Jasełka o g. 11.40 w kościele bezpośrednio po mszy św., które zagra młodzież ZSP im. J.P.II w Krynicy-Zdroju
  3. Z racji dnia misyjnego można sobie zabrać gratis czasopismo „ Świat Misyjny” o problematyce misyjnej i wydarzeniach z pracy misjonarzy. Serdecznie polecamy i zachęcamy do czytania. Można również za dobrowolną ofiarę nabyć u Stowarzyszenia Rodzin zestawy kadzidełkowe.
  4. W najbliższą sobotę o g.00 nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio. Poprowadzi je ks. prałat Andrzej Liszka Diecezjalny Moderator Grup Ojca Pio. Serdecznie zapraszamy
  5. Akcja Katolicka i my duszpasterze zapraszamy na Spotkanie kolędowe Emerytów, Starszych i Samotnych w sobotę 12 stycznia o g. 12.00 na plebanię. Niech wszyscy czują się zaproszeni , ponieważ nie będą roznoszone indywidualne zaproszenia.
  6. W przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego – rocznica naszego chrztu św. Zakończenie okresu Bożego Narodzenia. a na mszy św. o g. 12.30 chrzest dzieci.
  7. Ksiądz proboszcz dziękuje parafianom za prezenty , życzenia imieninowe, za modlitwy i msze św. w jego intencji. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom ……………………. Następnie prosimy do sprzątania blok…
  8. Życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia dla Braci obrządku wschodniego
  9. A teraz poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Na dowód tego, że przyjęliśmy Chrystusa Zbawiciela, na drzwiach naszych mieszkań, powinniśmy wypisać kredą litery: C + M + B + 2019 – co się poprawnie tłumaczy – Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus Błogosławi to Mieszkanie.
  10. Kolęda