Niedziela Świętej Rodziny 30.12.2018.

Dzisiaj Niedziela Św. Rodziny z Nazaretu. Pragniemy modlić się za nasze rodziny, aby stawały się miejscem odkrywania miłości samego Boga, który poprzez sakrament małżeństwa, umacnia małżonków i sprzyja otwartości na przyjęcie nowego życia. Polecajmy małżonków Jubilatów obchodzących 50-lecie i 25 lecie małżeństwa. Odnawiając dziś przyrzeczenia małżeńskie módlmy się za wszystkich małżonków tutaj obecnych, aby Duch Święty pomagał im pokonać wszelkie przeszkody, przebaczać sobie i rozumieć siebie. Dziękujemy także Bogu za tę świątynię, gdyż dzisiaj przypada Dzień jej konsekracji.

1. W Poniedziałek – Zakończenie Starego Roku mszą św. o 17.00 w int. całej Parafii na przebłaganie za grzechy i podziękowanie za łaski. Postarajmy się by z każdej rodziny przyszła przynajmniej jedna osoba. Po mszy św. podczas wystawienia NS – odśpiewamy suplikacje i Ciebie Boga wysławiamy
  2. Wtorek – Nowy Rok – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00.W szpitalu o g. 10.15
  3. W środę – Apel Jasnogórski po mszy św. i nowennie. Po nabożeństwie katecheza dla rodziców i chrzestnych prze chrztem św. dzieci. W środę będziemy gościć na nowennie dzieci z Ukrainy, które mają polskie pochodzenie z dawnego Podola. Caritas wesprze je symboliczną pomocą.
  4. W I czwartek – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 10.00 do 17.00 i modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. Okazja do spowiedzi
  5. W I piątek miesiąca – Msza św. o NSPJ o 17.00, modlitwy za misje i misjonarzy – odwiedziny chorych od 10.30. W szpitalu Koronka do MB od 15.00. Spowiedź od 16.00, a od 19.00 czuwanie i o 20.00 Msza święta.
  6. W I Sobotę – Różaniec z rozważaniem i Masza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o g. 9.00
  7. W Niedzielę 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka na cele misyjne. Po każdej Mszy św. u przedstawicieli SRK można nabyć za dowolną ofiarę gotowe „zestawy kadzidełkowe”, z których dochód przeznaczony jest na Misje św. SRK serdecznie dziękuje wszystkim za złożone „przy opłatkach” ofiary: 5.606 zł. Z tego pokryto koszty zakupu opłatków w kwocie: 1000 zł, dla CARITAS parafialnego przekazano: 1000 zł. Pozostałą kwotę tj. 3606 zł przeznaczono na działalność statutową Stowarzyszenia. Ponieważ będzie to I niedziela – po Mszy o 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Składaka na remont organów będzie w II niedzielę miesiąca.
  8. W Niedzielę 6 stycznia w Krynicy odbędzie się Orszak Trzech Króli. Prosimy o dołączenie do niego po Mszy św. o 9.30 w kierunku na Deptak. Na Mszę o 9.30 zapraszamy dzieci, które brały udział w Kolędzie Misyjnej w strojach, w których kolędowały i prosimy, aby one też dołączyły do orszaku po mszy św. o 9.30.
  9. Również w niedzielę 6 stycznia w naszym kościele o g. 11.40 młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju zagra jasełka. Serdecznie zapraszamy.
  10. Serdecznie dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w Kolędzie Misyjnej, Rodzicom, którzy się zaangażowali i przygotowywali stroje. Dziękujemy tym wszystkim, którzy życzliwie przyjęli grupy kolędnicze i za ofiary, które zebrały 9.480 zł. W tym roku opiekę nad kolędnikami misyjnymi sprawowali: Weronika Nawrocka, Zuzanna Baran, Patrycja Krzeszowska, Ewa Życzyńska – Zasada, Barbara Rojkowska, Łukasz Sobolewski, Magdalena Bochniarz, Anna Sekuła, Stanisława Gawlak, Klaudia Stachura, Katarzyna Szarek-Moskała, Kinga Kruczek. Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie.
  11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Wiktorów, Stryszowskich, Turków, Boberów, Rajczaków, Rybów, Majchrowiczów, Hablów, Stanisława Dziura, Krystyna Tomasiak, Stanisław Miazga. Ofiary na kwiaty złożyli: Teresa Semla, Maria Kowalczyk, Władysława Witassek, Joanna Jasińska, Ewa Habel. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku Nr 11 klatki D, E, F. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy angażowali się do pomocy w przygotowaniu Świąt Bożego Narodzenia i tym, którzy anonimowo złożyli ofiary.
  12. Porządek kolędy /na osobnej kartce/.