IV Niedziela Adwentu 23.12.2018.

IV Niedziela Adwentu

1. 12. 2018 r.

Dzisiaj w IV Niedzielę Adwentu Ewangelia ukazuje nam Maryję nawiedzającą św. Elżbietę. Nawiedzenie Maryi napełniło Jej krewną radością i przyniosło pomoc. Bóg zawsze przychodzi jako ratunek do każdego z nas. Będąc po spowiedzi, na której powierzyliśmy Jezusowi nasze lęki i niepokoje cieszymy się przyjściem Zbawiciela w Boże Narodzenie, który napełni nas radością i nadzieją zbawienia.

1. Msze św. 6.00, 7.30, 9.30, 10.15 – szpital, 11.00, 12.30, 19.00
  2. Jutro w poniedziałek – Wigilia Bożego Narodzenia. Roraty o g. 6.30, w czasie których zostanie wniesione Betlejemskie Światło Pokoju. Będzie można sobie zabrać do domu płomień zapalonego światła. Nie będzie mszy św. o g. 9.00 i 17.00. W Wigilię Bożego Narodzenia nie obowiązuje post, ale można go zachować dobrowolnie na zasadzie tradycji. Zadbajmy o katolicką oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Niech w programie tej Wieczerzy będzie nie tylko łamanie się opłatkiem, ale także modlitwa, czytanie Pisma Świętego, śpiewanie kolęd, zaproszenie osoby samotnej. Nie podajmy alkoholu na stół wigilijny. W Wigilię będzie spowiedź od 8.30 do 9.30 dla studentów i powracających z pracy z zagranicy, a o godz. 22.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Grupy Młodzieżowej. Przed Pasterką nasz chór parafialny odśpiewa ACATISTOS. Pasterka o g. 24.00. Składka na Pasterce będzie zbierana na Fundusz Obrony Życia.
  3. Wtorek – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św.: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 19.00. W Szpitalu o 10.15.
  4. Środa – Święto Świętego Szczepana. Msze święte jak w Boże Narodzenie. Modlić się będziemy w tym dniu za profesorów i studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu JPII w Tarnowie. Ofiary na tacę na KUL i UJPII. Dzieci biorące udział w Kolędzie Misyjnej niech przyjdą w swoich strojach w Świętego Szczepana na g. 11.00 na uroczyste rozesłanie. Te dzieci zwane Kolędnikami Misyjnymi będą kolędować ze specjalnymi identyfikatorami. Przyjmujmy ich serdecznie, ponieważ zbierają przy tej okazji ofiary na cele misyjne. Prosimy chętne dorosłe osoby o pomoc w opiece nad kolędującymi dziećmi.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. Zapraszamy na mszę świętą o g. 9.30 w intencji Małżonków Jubilatów świętujących w tym roku 50 i 25. rocznicę Sakramentu Małżeństwa. Jak już zapowiadaliśmy bardzo serdecznie zapraszamy kapłani i Stowarzyszenie Rodzin wszystkich małżonków, także na g. 9.30, świętujących różne rocznice swojego małżeństwa, gdyż pragniemy Wam udzielić błogosławieństwa indywidualnego. W tym dniu będziemy przeżywać także dziękczynienie za nasz kościół, którego rocznica konsekracji przypada na 30 grudnia.
  6. Caritas wydał około 140 paczek na święta dla potrzebujących. Bóg zapłać całemu zespołowi naszego oddziału Caritas za bezinteresowne wykonanie tak olbrzymiej pracy. Dziękujemy przede wszystkim Pani Stanisławie Wietecha i Ani Żychowskiej oraz pani Wiesławie Dara, Grażynie Furman i Panu Kazimierzowi Ptaszkowi. Bóg zapłać za ofiary dla potrzebujących. Dziękujemy również młodzieży z wolontariatu, która dostarczała paczki świąteczne potrzebującym. Dziękujemy także wszystkim darczyńcom ofiarującym pomoc w gotówce. Dziękujemy wszystkim, którzy składali dary przy zakupach i sklepom pozwalającym na zbiórki: Centrum na ul. Kraszewskiego i Cz. P, Intermarche, Biedronka. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali choinki, a także tym, którzy je przystroili. Dziękujemy młodzieży za przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła paniom: Krystynie Wnęk, Elżbiecie Karcz, Bogumile Dziura, panu Krzysztofowi Dziura, rodzinom: państwa Nowaków, Nosalów, Marczyków, Jędrusików, Maślanków, Gurgulów. Za ofiary na kwiaty: Małgorzacie Gurgul, Janowi Dziura, rodzinom państwa Skutów, Kroków, Gawlików, Stadników. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu choinek: Michał Hebda, Adam Poręba, Ryszard Doniec, Olech, Andrzej Stryszowski, Krzysztof Hebda, Dziękujemy także Pani Annie Rybarskiej i Czesławowi Szymczykowi. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 11 klatki A, B, C.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie młodzieży i wolontariuszom, którzy w ubiegłą Niedzielę zbierali ofiary do puszek na odbudowę domu Pani Natalii i jej ośmioletniej córeczki, który spłonął w pożarze na krzyżówce. Zebrano: 8118 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Uczniowie ZSP w Krynicy 6 stycznia o 11:40 zagrają Jasełka w naszym kościele. Już dziś zapraszamy.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia