III Niedziela Adwentu 16.12.2019.

Trzecia Niedziela Adwentu wzywa nas do radości. Pierwsze przyjście Syna Bożego przyniosło radość wszystkim ludziom, którzy na Niego czekali. Jesteśmy coraz bliżej powtórnego przyjścia Jezusa na ziemię. Niech spotkanie w Eucharystii z przychodzącym Jezusem będzie dla nas wszystkich znakiem radości i niezachwianej nadziei, która nigdy zawieść nie może. Prośmy o łaskę dobrej spowiedzi świętej dla wszystkich w najbliższy czwartek. Dziś również rozpoczynają się dni modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin. Polecajmy Bogu nasze rodziny, w których wzrastamy i uczymy się wiary, abyśmy potrafili w życiu rodzinnym postawić Boga na pierwszym miejscu i w ten sposób uczynić swoje życie udanym i szczęśliwym.

1. Od dziś rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszamy na Roraty każdego dnia o godz. 6.30 i o 17.00 z kazaniem do dzieci. W sobotę Roraty o 6.30 i 9.00. W czasie Adwentu dodatkowa Msza święta w Niedziele o 6.00.
  2. Trwa akcja Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy, aby świeca Caritas, znalazła się w każdym domu. Podstawowa ofiara to 5 zł. Można też składać dary do wystawionych koszów w kościele i przy zakupach w sklepach. U przedstawicieli SRK możemy nabywać, za dobrowolną ofiarę, pobłogosławione opłatki wigilijne z obrzędem wieczerzy wigilijnej. Wydawanie paczek na święta dla potrzebujących będzie w środę od 14.30 do 16.00. Natomiast do chorych nie mogących przyjść, młodzież paczki rozniesie w czwartek od godz. 11.00.
  3. Dziś uczniowie ZSP w Krynicy Zdroju oraz wolontariusze prowadzą przy naszym kościele zbiórkę do puszek na odbudowę domu Pani Natalii i jej ośmioletniej córeczki, który spłonął w pożarze na krzyżówce.
  4. W naszej parafii spowiedź będzie w najbliższy czwartek 20 grudnia od 8.30 – 10.00 i od 10.30 – 12.00, a także od 15.00 – 16.30 i od 17.00 – 18.00. Dlatego też w czwartek przedpołudniowa Msza święta będzie o 10.00, a wieczorna o godz. 18.00. Pamiętajmy, że nic z zewnętrznego przepychu świąt, gdy w naszej duszy nie narodzi się Jezus.
  5. Do chorych z Komunią świętą udamy się w czwartek od godz. 13.00.
  6. Spotkania formacyjne: W środę o 15.00 aspiranci o 16.00 ministranci najmłodsi i DSM, o 18.00 lektorzy młodsi o 19.00 ceremoniarze.  W czwartek o 15.00 ministranci grupa 1 o 16.00 gr 2.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom bloków 8 i 10 z ul. Czarny Potok. Do sprzątania Kościoła prosimy mieszkańców domów prywatnych z ul. Czarny Potok.
  8. Polecamy lekturę prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się a także czasopism misyjnych, które znajdziemy na stolikach. Dla dzieci ministranci mają: Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z najpiękniejszymi kolędami.
  9. W Niedzielę świętej Rodziny 30 Grudnia odbędzie się Msza święta w intencji Jubilatów obchodzących 50 i 25 rocznice ślubu o godz. 9.30. Wszystkich małżonków obchodzących jakąkolwiek rocznice swojego ślubu, zapraszamy na tę Mszę świętą, aby udzielić błogosławieństwa waszemu małżeństwu po Komunii św. Prosimy o zgłoszenie jubilatów obchodzących 50 i 25 lecie małżeństwa. Również w Niedzielę 30 grudnia podczas Mszy świętych przedpołudniowych w naszym kościele zagra i zaśpiewa grupa wokalno – instrumentalna GÓRNE ŁOSOSINIOKI.