II Niedziela Adwentu 09.12.2018.

II Niedziela Adwentu 09.12.2018.

 

 

Jakie wywołuje w nas emocje myśl, że nadchodzi Bóg, że blisko jest już święty, który uczynił wszystko i jest sprawiedliwy? Boisz się, że ujawni tajemnice twojego serca, sekrety, które wolisz zachować tylko dla siebie? Boisz się potępienia? Czy będziesz bać się nadal, gdy usłyszysz, że Bóg bardziej niż osądzić, chce być blisko Ciebie, pomóc ci zmagać się ze złem, którego doświadczasz? Otwórz się na tajemnicę bliskości Boga, którą celebrujemy w Eucharystii. Wspieramy dziś Kościół na wschodzie naszą modlitwą a także ofiarą do puszek.

  1. Do naszego kościoła dziś o 14.00 przybędzie św. Mikołaj i spotka się z DSM, LSO, i z dziećmi, które zostały wcześniej zgłoszone. Dziś od godz. 16.00 spotkanie Zespołu Synodalnego.
  2. Serdecznie zapraszamy na Roraty każdego dnia o godz. 6.30 i o 17.00 z kazaniem do dzieci. W sobotę Roraty o 6.30 i 9.00. W czasie Adwentu dodatkowa Msza święta w Niedziele o 6.00.
  3. Trwa akcja Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy, aby świeca Caritas, znalazła się w każdym domu. Podstawowa ofiara to 5 zł. Można też składać dary do wystawionych koszów w kościele i przy zakupach w sklepach. U przedstawicieli Stowarzyszenia Rodzin możemy nabywać, za dobrowolną ofiarę, pobłogosławione opłatki wigilijne z obrzędem wieczerzy wigilijnej.
  4. W środę od godz. 17.00 Nowenna i Msza święta w intencjach nowennowych. Jest to dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
  5. W najbliższą Niedzielę uczniowie ZSP w Krynicy Zdroju przeprowadzą u nas pod kościołem zbiórkę do puszek na odbudowę domu Pani Natalii i jej ośmioletniej córeczki, który ostatnio spłonął w pożarze na krzyżówce.
  6. Spotkania formacyjne: W Poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO od 17.30; W środę o 15.00 aspiranci o 16.00 ministranci najmłodsi i DSM, o 18.00 lektorzy starsi o 19.00 ceremoniarze.  W czwartek o 15.00 ministranci grupa 1 o 16.00 gr 2, o 17.00 Akcja katolicka, o 18.00 lektorzy młodsi. W piątek od 18.30 w Powroźniku Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Wyjazd z naszej parafii o godz. 18.00 – zapisy u ks. Andrzeja. W sobotę od 18.00 Nabożeństwo Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. Grupa modlitwy wstawienniczej zaprasza na mszę i Adoracje do kościoła zdrojowego we wtorek 11 grudnia od 17.00
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Hebda, Kuraś, Wolak, Wietecha, Fedko, Kowal, Reguła, Nosal, Nawrocki, i pani Marii Młynarczyk. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty paniom: Halinie Maline, Emilii Barciok, Annie Sudyka, Barbarze Drąg i panu Tomaszowi Kowal. Do sprzątania Kościoła prosimy mieszkańców bloków nr 8 i 10 z ul. Czarny Potok. Dziękujemy naszemu chórowi za odśpiewany wczoraj wieczorem AKATYST.
  8. Polecamy lekturę prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się a także czasopism misyjnych, które znajdziemy na stolikach. Dla dzieci ministranci mają: Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
  9. Burmistrz Krynicy – Zdroju Piotr Ryba i Radna Krynicy Dolnej Iwona Grzebyk – Dulak, zapraszają mieszkańców na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 18 grudnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2. Podczas spotkania omówione zostaną potrzeby i priorytety działań dla Krynicy Dolnej. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  10. W Minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Jadwigę Kmiecik, Marię Kopiec i Jadwigę Sołtys. Dobry Jezu, a nasz Panie…
Comments are closed.