Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 25.11.2018.

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 25.11.2018.

                                   

 

Dzisiaj Jezus Chrystus staje pośród nas jako nasz Pan i Król. I choć przeżywamy ostatnią niedzielę w roku liturgicznym, to wiemy, że nie wszystko się kończy. Wiemy, że rozpocznie się nowy czas, w którym jeszcze raz będziemy szli tą samą drogą świąt, aby osiągnąć zbawienie. W tej perspektywie chcemy także rozważyć kolejne zagadnienie synodalne, jakim są kryzysy wspólnoty rodzinnej. One nie muszą wszystkiego kończyć. Mogą stać się okazją do nowego, lepszego początku budowania wzajemnej miłości i zaufania. Módlmy się zatem w tej Mszy św., aby Chrystus królował w naszych sercach i rodzinach, tak byśmy u Niego szukali natchnienia w trudnościach i przeciwnościach codziennego życia.

 

 1. Dzisiaj w Uroczystość Chrystusa Króla obchodzą swoje święto patronalne Liturgiczna Służba Ołtarza i Akcja Katolicka. Składamy im serdeczne gratulacje i modlimy się za nich, aby nadal gorliwie podejmowali swoje obowiązki i przyczyniali się do większej chwały Bożej i ożywienia naszej wiary, która przejawia się także min. W większym zaangażowaniu się w życie parafii.
 2. Wypominki Listopadowe z dziesiątkiem różańca są czytane codziennie od godz. 16.45. W środę o godz. 17.00 Nowenna i Msza święta w intencjach nowennowych, oraz Msza święta w int. naszego biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża z okazji 9 rocznicy święceń biskupich. Zapraszamy do modlitwy za naszego biskupa tarnowskiego i jego posługę.
 3. W czwartek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 4. W Piątek wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja Apostoła.
 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy od godz. 9.00 na różaniec, rozważanie i Mszę świętą ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 6. Od przyszłej Niedzieli rozpocznie się Adwent a zarazem nowy rok liturgiczny. Dodatkowa Msza święta w Niedziele Adwentowe o godz. 6.00. W dni powszednie roraty będą na Mszach świętych o 6.30 i 17.00. Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w Roratach o godz. 17.00. Bardzo prosimy by nad akcją Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom czuwał nasz parafialny oddział Caritas. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o 9.30 zmiana tajemnic różańcowych a na Mszy św. o 12.30 dzień skupienia dla Narzeczonych.
 7. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w przyszłą Niedzielę 2 grudnia od godz. 19.30.
 8. Spotkania formacyjne: W Poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO od 17.30; w środę o 15.00 aspiranci, o 16.00 ministranci najmłodsi i DSM o 18.00 lektorzy młodsi; w czwartek o 15.00 ministranci grupa 1; w piątek od 18.00 Grupa Młodzieżowa, a w sobotę od godz. 16.00 na plebanii zabawa andrzejkowa dla dzieci i młodzieży działających we wspólnotach parafialnych.
 9. Do sprzątania kościoła w minionym tygodniu niestety nie przyszedł nikt. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty rodzinom: Wojtarowiczów, Baranów, Dorocie i Piotrowi Konarom, Marii i Kazimierzowi Konarom. Do sprzątania Kościoła prosimy mieszkańców bloku nr 8 przy ul. Reymonta oraz tych wszystkich, którzy nie sprzątali z tej ulicy.
 10. Już dziś zapraszamy na AKATYST w wykonaniu naszego chóru parafialnego 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 18.00.
 11. W Niedzielę 9 grudnia do naszego kościoła o godz. 14.00 przybędzie św. Mikołaj i spotka się z DSM i LSO. Zachęcamy także rodziców małych dzieci, aby zgłaszali się do księży, jeśli mają życzenie, aby ich dzieci spotkały się wtedy ze św. Mikołajem.
 12. Polecamy lekturę prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się a także czasopism misyjnych, które znajdziemy na stolikach. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na rok 2019. Dla dzieci ministranci mają: Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: ś.p. + Stanisława Raczyńskiego, Marię Pietrucha, Piotra Trojanowicza i Tadeusza Rybaka. Dobry Jezu…
Comments are closed.