XXXIII Niedziela Zwykła 18.11.2018.

Gromadząc się na dzisiejszej Eucharystii pragniemy pełni wiary stanąć przed Chrystusem, gdyż tylko w Nim możemy odnaleźć trwałą radość i szczęście. Jesteśmy wezwani, aby z wiarą przyjąć Jego słowa, które nigdy nie przeminą. Niech udział we Mszy Świętej będzie wyrazem naszej gotowości do spotkania z Panem teraz i w wieczności. Przeżywamy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy Dzień Ubogich, dlatego w naszej modlitwie polecajmy ofiary wypadków a także ubogich.

1. Wypominki Listopadowe z dziesiątkiem różańca są czytane codziennie od godz. 16.45. We wtorek obchodzimy w Kościele Światowy dzień Życia Kontemplacyjnego. W środę o godz. 17.00 Nowenna i Msza święta w intencjach nowennowych.
  2. Członkowie naszego parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają dziś przy naszym kościele „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 złotych otrzymamy taki chlebek miłosierdzia – symboliczny znak naszego otwartego serca. Wszystkie złożone ofiary przeznaczone są na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych. Dziękujemy z serca za waszą ofiarność.
  3. Spotkania formacyjne: W Poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO od 17.30; w środę o 15.00 aspiranci, o 16.00 ministranci najmłodsi i DSM; w czwartek o 15.00 ministranci grupa 1, o 16.00 ministranci grupa 2, o 17.30 lektorzy młodsi; w piątek od 18.00 Grupa Młodzieżowa.
  4. W najbliższą Niedzielę zakończenie Roku Liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej oraz LSO.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty pani Kazimierze Kmak, rodzinom: Kostrzewów, Brodów i Sierakowskich; za ofiary na kwiaty paniom Annie Bednarz, Halinie Domiter i Annie Jeż, rodzinom: Czechów, Lukasów, Gwiżdżów, Kuczajów i Zasadów. Do sprzątania Kościoła prosimy mieszkańców domów prywatnych z ul. Reymonta.
  6. Katolicka Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu zaprasza na wykład prof. Marka Dyżewskiego z Akademii Muzycznej we Wrocławiu pt. „Niepodległość pieśnią wymodlona”, który odbędzie się w poniedziałek, 19 listopada o godz. 18 w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Wykład adresowany jest szczególnie do seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku i osób dorosłych, ale mile widziana również młodzież.
  7. Polecamy lekturę prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się a także czasopism misyjnych, które znajdziemy na stolikach. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym warto przeczytać min.: „Dlaczego warto czytać książki nawet najmłodszym dzieciom”, „Nowatorska terapia nadzieją dla sparaliżowanych”, oraz „Ona jest Świętą” – o rozwoju kultu bł. Karoliny. A w „Niedzieli” przeczytamy: „Papież zrodzony z Matki Polki” oraz „Jak budowała się wolna Polska”. Dla dzieci ministranci mają: Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
  8. Komunikat księdza Biskupa Ordynariusza na temat posługi księdza Dziekana w Dekanacie.
  9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności ś.p. + Stanisław Raczyński. Pogrzeb odbędzie się we Wtorek o godz. 13.00 w kaplicy na cmentarzu dolnym, o 12.30 Różaniec. Dobry Jezu…