XXXII Niedziela Zwykła 11.11.2018.

XXXII Niedziela Zwykła 11.11.2018.

                            

 

Zgromadzeni w Dzień Pański stajemy dziś przed Bogiem pełni wdzięczności za wolność naszej Ojczyzny. Dziękujmy Mu za to w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Zawierzmy Panu losy naszego narodu, także naszych rodzin i wspólnot. Niech Jego Słowo nas prowadzi w służbie na wzór Chrystusa, niech umacnia w nas ducha modlitwy za naszą Ojczyznę i Kościół, szczególnie tam, gdzie jest on dyskryminowany i prześladowany.

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebanii.
  2. Wypominki Listopadowe z dziesiątkiem różańca są czytane codziennie od godz. 16.45. W środę o godz. 17.00 Nowenna i Msza święta w intencjach nowennowych.
  3. Spotkania formacyjne: w środę o 15.00 aspiranci, o 16.00 ministranci najmłodsi i DSM, o 18.00 lektorzy starsi; w czwartek o 15.00 ministranci grupa 1, o 16.00 grapa 2, o 17.30 lektorzy młodsi i Caritas po mszy wieczornej; w piątek od 18.00 Grupa Młodzieżowa.
  4. Grupa modlitwy wstawienniczej zaprasza na Mszę i Adorację 13 listopada w parafii Zdrojowej o godz. 17.00. Msza z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się 15 listopada w parafii św. Józefa w Muszynie. Szczegóły na plakacie. Także 15 listopada (czwartek) w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu po Mszy św. o godz. 18:00, w ramach programu Niepodległa, odbędzie się koncert 9 chórów szkół muzycznych z Małopolski pt. Dla Niepodległej. Połączone chóry zaśpiewają także podczas Mszy św. Na koncert zaprasza Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe. 
  5. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty pani Alicji Buczek, rodzinom Konickich, Smoleniów, Monice i Grzegorzowi Jareckim; za ofiary na kwiaty paniom: Genowefie Górnickiej i Janinie Piwko. Do sprzątania Kościoła prosimy mieszkańców bloku nr 18 przy ul. Reymonta.
  6. W najbliższa niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy Dzień Ubogich. Caritas Diecezji Tarnowskiej organizuje dwie akcje związane ze Światowym Dniem Ubogich: „chlebki Miłosierdzia”, które będzie rozprowadzał nasz parafialny oddział Caritas a także „tytka – torba charytatywna”, którą chętni nasi parafianie mogą zabrać dziś z zakrystii i po wypełnieniu ich wskazanymi artykułami przynieść z powrotem do kościoła. Zebrane w ten sposób dary będą następnie rozdzielone wśród ubogich naszej parafii przez nasz Parafialny Oddział Caritas.
  7. Polecamy lekturę prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się a także czasopism misyjnych, które znajdziemy na stolikach.
  8. Serdecznie gratulujemy 7 ministrantom, którzy wczoraj zostali ustanowieni Lektorami i dziękujemy rodzicom za serdeczną współpracę. U młodzieży naszej parafii możemy nabyć znicze, z których dochód przeznaczony jest w całości na rekolekcje i dni skupienia dla młodzieży.
Comments are closed.