XXXI Niedziela Zwykła 04.11.2018.

Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii, pragniemy otworzyć się pełniej na działanie Chrystusowej miłości, która objawia się w Jego słowie i Jego pokarmie. Tutaj, na Mszy świętej, Jezus uczy nas największego i pierwszego przykazania – miłości Boga i bliźniego. Jest to szczególnie ważne w tym czasie, gdy spieszymy z pomocą zmarłym i poprzez modlitwę realizujemy przykazanie miłości. Składka na tacę przeznaczona jest na remont organów.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.30 a na Mszy o 12.30 Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Bóg zapłać za ofiary na tacę na remont organów.
  2. Wypominki Listopadowe z dziesiątkiem różańca będą czytane codziennie od godz. 16.45.
  3. W środę o godz. 17.00 Nowenna, Msza święta w intencjach nowennowych i Apel jasnogórski przy pomniku św. Jana Pawła II. Po nabożeństwie katecheza chrzcielna.
  4. W Piątek obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w sobotę św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła.
  5. W najbliższą niedzielę obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości – serdecznie zapraszamy szczególnie na Mszę świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. to także dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. O godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  6. Dziękujemy młodzieży i przedstawicielom stowarzyszeń za przeprowadzenie kwesty na cmentarzu na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju, za nagłośnienie podczas Mszy świętej na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych.
  7. Dziękujemy bardzo panu Wiesławowi Fiutowi za posługę organisty w ostatnim czasie.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty Annie Majerczyk; Dorocie i Pawłowi Obrzut; rodzinom: Pieróg, Jaroszów, Wietechów i Pulitów; za ofiary na kwiaty pani Krystynie Majerczyk i wszystkim, którzy dali ofiary na kwiaty. Do sprzątania Kościoła prosimy mieszkańców Pawilonu nad Kryniczanką oraz bloków 22 i 16 z ul. Reymonta.
  9. Spotkania formacyjne: w poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30; we Wtorek Apostolstwo Trzeźwości; w środę o 16.00 DSM, o 17.00 dzieci I Komunijne z rodzicami; w czwartek o 15.00 ministranci grupa 1, o 16.00 grupa 2, o 17.00 bierzmowani klasy 7 i Akcja Katolicka; w piątek od 18.00 Grupa Młodzieżowa. W sobotę od godz. 18.00 Nabożeństwo Grupy modlitewnej św. Ojca Pio, któremu będzie przewodniczył ks. Andrzej Liszka – diecezjalny opiekun grup Ojca Pio.
  10. Zapraszamy dziewczynki ze Szkoły Podstawowej na Dzień Skupienia dla dziewcząt, który odbędzie się w Tarnowie w dniach 9 – 10 listopada. Zapisy u księży. Koszt to 10 zł.
  11. Polecamy lekturę prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się a także czasopism misyjnych, które znajdziemy na stolikach.
  12. Na cmentarzu u młodzieży możemy nabyć jeszcze znicze, z których dochód przeznaczony jest w całości na rekolekcje i dni skupienia dla młodzieży.