XXX Niedziela Zwykła 28.10.2018.

„Jezusie ulituj się nade mną” – usłyszymy dziś w Ewangelii. Tak woła człowiek, który wie, że tylko w Bogu jest jego ocalenie. Jeśli czujemy się samotni, nie widzimy rozwiązania naszych problemów, możemy błagać Boga, nalegać, aby przystanął i powiedział: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła”. Jezus przechodzi drogą naszego życia – także i teraz jest pośród nas, dlatego rozpoczynając tę Mszę świętą powierzmy Mu wszystkie nasze sprawy, całe nasze życie.

1. W tym tygodniu Msza dziękczynno – błagalna w intencji ks. Proboszcza odbędzie się we Środę o 6.30 w Kaplicy Szpitalnej.
  2. Trwa jeszcze miesiąc różańca świętego. W dalszym ciągu zapraszamy do modlitwy różańcowej w dziś o godz. 18.30 a w dni powszednie o 17.00.
  3. W środę – wyjątkowo – odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed I Piątkiem od g. 12.30, a od g. 15.30 zapraszamy do spowiedzi przed Wszystkimi Świętymi i I Piątkiem Miesiąca.
  4. W Czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 19.00. w szpitalu o 10.15, a na cmentarzu o godz. 14.00 z procesją za zmarłych.
  5. W Piątek Dzień Zaduszny i I Piątek Listopada. Msze święte w kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00, w szpitalu o 10.15. Koronka do Miłosierdzia Bożego w Szpitalu o 15.00.
  6. W dalszym ciągu przyjmujemy wypominki. Kartki na wypominki roczne i listopadowe są na stolikach. Serdecznie prosimy, aby napisać czytelnie imiona i nazwiska zmarłych, a przy wypominkach rocznych zaznaczyć wyraźnie godzinę, przed którą mszą mają być czytane. Bardzo prosimy, aby nie składać wypominek na tacę, ale przekazywać je jednemu z kapłanów.
  7. W dniach od 1 do 8 Listopada możemy zyskiwać odpusty zupełny i ofiarować modlitwy za zmarłych. Aby zyskać odpust zupełny trzeba spełnić następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu – również lekkiego, przyjąć Komunię świętą, nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwy: „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” i jakąkolwiek modlitwę w intencji Ojca Świętego. Każdego dnia możemy zyskać łaskę odpustu dla jednej osoby zmarłej.
  8. Zgodnie z tradycją w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przedstawiciele stowarzyszeń i młodzież klas VIII SP i III Gimnazjum przeprowadzą kwestę na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy przedstawicieli stowarzyszeń o zgłoszenie się do zakrystii, aby ustalić godzinę kwesty.
  9. W Sobotę Msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca NMP po różańcu i rozważaniu o g.9.00.
  10. Spotkania formacyjne: W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30; w środę o 16.00 DSM; Grupa Młodzieżowa w Piątek od 18.00.
  11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty paniom: Teresie Mitro, Bernadecie Tuczyńskiej i panu Franciszkowi Fiedor; za ofiary na kwiaty paniom Annie Migas, Marii Smackiej i Janinie Jurkowskiej. Do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców bloku Akademii Rolniczej i mieszkańców ul. Ludowej, którzy nie sprzątali.
  12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się. Dla dzieci: Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Mały Gość Niedzielny.
  13. Paweł serdecznie zaprasza na wakacyjną pielgrzymkę autokarową szlakiem Sanktuariów Maryjnych Europy wraz z wypoczynkiem, która odbędzie się w dniach 28 czerwca-12 lipca 2019 roku. Szczegółowy program pielgrzymki umieszczony jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Parafii. Koszt to 1450 zł i 560 euro. Więcej informacji można uzyskać u ks. Pawła. Serdecznie zapraszamy – zostało już tylko 15 miejsc wolnych!
  14. Dziś a także 1 i 2 Listopada na cmentarzu u młodzieży możemy nabyć znicze, z których dochód przeznaczony jest na rekolekcje i wyjazdy młodzieży.