XXIX Niedziela Zwykła 21.10.2018.

Dziś w przedostatnią Niedzielę Października, Kościół na całym świecie po raz 92 przeżywa Światowy Dzień Misyjny, staje się on okazją by co roku odnowić w sobie gorliwość misyjną i apostolską, by uczynić rachunek sumienia ze swojej misyjnej wrażliwości. A mając świadomość, jak wielkie zadania ewangelizacyjne stoją przed Kościołem, z wielką gorliwością wołajmy do Boga, by apostolskim zapałem rozpalał serca chrześcijan. Niech Duch, który odżywia, natchnie nas pragnieniem służby Chrystusowi w Jego Kościele. Witamy w naszej wspólnocie s. Andrzeję Wyszkowską, Misjonarkę św. Rodziny, która skieruje do nas słowo.

1. Msze św. o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla ks. Proboszcza odbędą się we Wtorek i Środę o 6.30 w Kaplicy Szpitalnej.
  2. Trwa miesiąc różańca świętego. W dalszym ciągu zapraszamy do modlitwy różańcowej w Niedziele o godz. 18.30, w dni powszednie o 17.00 a w soboty o 9.00.
  3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i miesiąc Listopad, który jest szczególnym czasem modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do odwiedzania cmentarzy, by pomodlić się za bliskich zmarłych i do uporządkowania grobów. Pamiętajmy, że każda nasza modlitwa, każda Msza święta, jest ogomną pomocą dla dusz w czyśćcu cierpiących. Tradycyjnie też przyjmujemy wypominki. Kartki na wypominki roczne i listopadowe są na stolikach. Serdecznie prosimy, aby napisać czytelnie imiona i nazwiska zmarłych, a przy wypominkach rocznych zaznaczyć wyraźnie godzinę, przed którą mszą mają być czytane. Piszemy imiona i nazwiska w mianowniku, np.: „Jan Kowalski”. Bardzo prosimy, aby nie składać kartek z wypominkami na tacę, ale przekazywać je bezpośrednio jednemu z kapłanów.
  4. Spotkania formacyjne: W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30; w środę o 15.00 aspiranci, o 16.00 DSM i ministranci najmłodsi o 18.00 lektorzy młodsi; w czwartek o 15.00 ministranci grupa 1 o 16.00 grupa 2 o 18.00 grupa 3; w Piątek Grupa Młodzieżowa od godz. 18.00
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Toruńskich, Dudzików, Moskałów, Krzeszowskich, Kaliszów i paniom: Kalickiej i Beacie Sekuła; za ofiary na kwiaty: paniom: Annie Salamon, Barbarze Witowskiej, Marii Nowak i rodzinom: Stawińskich, Szyszków i Śmiałków. Do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców ul. Ludowej.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się. Dla dzieci: Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Mały Gość Niedzielny.