XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018.

WPROWADZENIE :  W  całej Polsce obchodzimy dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem : „ Jan Paweł II – Promieniowanie Ojcostwa”. Ewangelia przytacza pytanie człowieka do Chrystusa „ „ Nauczycielu dobry, co mam czynić aby osiągnąć życie wieczne”? Św. Jan Paweł II odwołując się do tego fragmentu  Ewangelii pisał swego czasu w Liście do młodzieży , że ten człowiek miał odwagę pytać o wieczność, czyli o życie, które wykracza poza doczesność . Postawmy sobie dziś pytanie – czy mamy odwagę pytać o wieczność, o zbawienie. Módlmy się dzisiaj  za pośrednictwem św. J.P.II za rodziców by byli dobrymi nauczycielami dla swych dzieci, kochając je,  ale też stawiając wymagania, za wszystkich uczestników Diecezjalnego Marszu dla Życia i Rodziny i za wszystkich nauczycieli z ok. ich święta. Bóg zapłać za dzisiejsze  ofiary do puszek  na  stypendia dla uzdolnionych uczniów , które zbiera młodzież dla Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

1. We wtorek 16 października  w 40 rocznicę wyboru  Kardynała Karola Wojtyły na Papieża   będzie uroczysta msza św. o g. 11.00 dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy z okazji Święta Szkoły, Patrona Szkoły czyli J.P.II. i Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom z okazji Ich święta ofiarujemy modlitwę i składamy podziękowania i uznanie za trudną ale zaszczytną pracę wychowania i nauczania młodego pokolenia.
  2. W czwartek 18 października przypada Święto Łukasza Ewangelisty. Dzień Służby Zdrowia. Zapraszamy na nowennę i różaniec o g. 17.00 Pracowników Służby Zdrowia aby wyprosić  potrzebne łaski u Boga w dziele ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Ogromne podziękowania i uznanie dla całej Służby Zdrowia.
  3. W przyszłą niedzielę –  Światowy  Dzień Misyjny. Będziemy gościć w naszej parafii siostrę Andrzeję Wysocką , misjonarkę Św. Rodziny.
  4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Kruczków, Kozaków, Greckich, Turków, Kałuzińskich i za ofiary na kwiaty paniom Marzenie Kosmydel i Melanii Nowak. Następnie prosimy do sprzątania ul. Krótką, Reja i tych, którzy nie sprzątali z ul. Kraszewskiego. proboszcz dziękuje księżom wikariuszom za zorganizowanie i przeprowadzenia Dekanalnego Dnia Skupienia dla DSM
  5. Spotkania grup apostolskich i liturgicznych : W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30. W środę o 15.00 aspiranci o 16.00 ministranci najmłodsi  o 18 lektorzy. W czwartek o 15.00 ministranci  gr. 1 o 16.00 gr 2 i o 17:30 gr 3. Caritas w czwartek po mszy św. wieczornej. W Muszynie par. św. Józefa msza św. o uwolnienie i uzdrowienie  w czwartek – szczegóły na plakacie.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Wzrastanie, Świat Misyjny . Warto przeczytać w Gościu o Synodzie „ Papież słucha i notuje” , „ Dzień, który nas zmienił”, „ Stoimy w kolejce po wieczność”. Zarówno w Gościu  jak i w Niedzieli są specjalne wkładki o rocznicy pontyfikatu J.P.II. W zakrystii u  Pana kościelnego są  kalendarze misyjne i rolnicze  .