XXV Niedziela Zwykła 23.09.2018.

XXV Niedziela Zwykła 23.09.2018.

 

 1. Przeżywając XXV niedzielę Zwykłą słyszymy dziś słowa Pana Jezusa, który mówi: „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Nie pieniądze, nie władza, nie zajmowana pozycja w społeczeństwie czyni człowieka wielkim, lecz postawa służby względem drugiego człowieka w prostocie serca. Módlmy się w czasie tej mszy świętej byśmy do takiej właśnie wielkości dążyli. Polecajmy naszej modlitwie małżeństwa i rodziny, którzy gromadzą się na Jasnej Górze na XXXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin i Małżeństw. Biorą w niej udział także przedstawiciele z naszej parafii wraz z ks. Andrzejem.

 

 1. Msze św. o g.7.30, 9.30,11.00, 12.30 i 19.00. W szpitalu o g. 10.15.
 2. W Piątek 28.09 odbędzie się kolejna edycja akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” o godz. 15.00. Podobnie jak w poprzednich latach także i w ten Piątek zgromadźmy się przy rondzie obok szpitala – modląc się w intencji pokoju i sprawiedliwości i za prześladowanych chrześcijan. Serdecznie zapraszamy.
 3. W Sobotę – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; od 8.30 serdecznie zapraszamy na Koronkę uwielbienia ze św. Michałem i Chórami Aniołów.
 4. Spotkania formacyjne: W Poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17.30; w środę kandydaci na ministrantów o 15.10, Ministranci najmłodsi o 16.00, DSM o 16.30; w czwartek o 15 ministranci grupa 1, o 16.00 grupa 2; W Piątek Młodzieżowy Ruch Światło – Życie od godz. 18.00;
 5. W niedzielę 30 września będzie tradycyjna Pielgrzymka do Szczepanowa – przebłagalna za grzechy nadużywania alkoholu. Będzie autokar z naszej parafii. Zgłoszenia u księży i Pani Krystyny Wnęk. Grupa Apostolstwa Trzeźwości zaprasza na tę pielgrzymkę. Zgłoszenia w zakrystii
 6. Przeżywając Jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości Naszej Ojczyzny serdecznie zapraszamy wszystkich w najbliższą Niedzielę 30.09 od godz. 16.00 na koncert Piosenki Patriotycznej w wykonaniu Zespołu Krynickich Seniorów a także Finalistów Konkursu Piosenki Patriotycznej, który zakończy się wspólnym śpiewem Piosenek Patriotycznych.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty paniom: Zofii Tokarz, Małgorzacie Sajdak i rodzinie państwa Filipków, za ofiary na kwiaty: pani Emilii Gogoc i rodzinom państwa: Sternal i Łuczkiewicz. Prosimy do sprzątania Kościoła dalszy ciąg ulicy Kraszewskiego. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą Niedzielę do puszek na UPJPII w kwocie 1.275 zł.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się i czasopism misyjnych. Jest też dla dzieci Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
 9. Stowarzyszenie Pisarzy Polskich zaprasza na Galę Poetycką „Krynica Poezji”. Gala odbędzie się w piątek 28 września o godz. 16.30 w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy.
 10. W ubiegłą sobotę nasi trzej lektorzy: Krzysztof Czech, Bartłomiej Bodziony i Szymon Mikołajczyk z rąk ks. Bpa Leszka Leszkiewicza otrzymali posługę Ceremoniarza. Serdecznie im gratulujemy.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Zdzisław Pękala lat 49, Teresa Dudek lat 66 i Edward Stankiewicz lat 85. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – dobry Jezu a nasz Panie…
Comments are closed.