XXIII Niedziela Zwykła 09.09.2018.

WPROWADZENIE Rozpoczynamy Tydzień Wychowania, którego motto brzmi „ w poszukiwaniu drogi” . W tym rozeznaniu powołania , ma szczególne znaczenie osobiste spotkanie z Chrystusem. Otoczmy dziś naszą modlitwą dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców, by zabiegali o ten osobisty kontakt z Bogiem na rzetelnej , systematycznej modlitwie. Bóg leczy również zalęknione nasze serca. Czasem łatwiej jest poddawać się obawom i narzekaniu, zamiast podjąć wysiłek zaufania Bogu i dostrzeżenia Jego dobroci, a przecież lęk ogranicza wolność. Chwalmy Boga  i powierzajmy Mu nasze troski.

1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego dzisiaj na plebanii o godz. 16.00.
  • W czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła.
  • W piątek – Święto Podwyższenia Krzyża św. Po mszy św. wieczornej o g. 19.00 będzie procesja przebłagalna do Krzyża Misyjnego i Krzyża upamiętniającego Dzień Poświęcenia Placu pod Kościół.
  1. W sobotę – Wspomnienie NMP Bolesnej. Tygodniowy Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej od 15 – 22 września. Program w gablocie. Ks. Kustosz

Trwa wrześniowa rekrutacja uzupełniająca na studia w PWSZ w Nowym Sączu- szczegóły na plakacie

1.
  2.
  3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, a młodzież klas III Gimnazjum i przedstawicieli Stowarzyszeń prosimy, by przeprowadzili zbiórkę do puszek przed kościołem na rzecz Uniwersytetu JPII w Krakowie i Tarnowie.
  4. Proboszcz jako Dekanalny Duszpasterz Rodzin organizuje wyjazd na Jasną Górę na ….. Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin, która odbędzie się w niedzielę 23 września. Wyjazd z parkingu naszego Kościoła w nocy z soboty na niedzielę o godz. 0.30. Koszt przejazdu 50, -zł. Zapisy  u księży  wikariuszy
  1. Grupa Apostolstwa Trzeźwości zaprasza na Doroczną Pielgrzymkę do Szczepanowa w Niedzielę 23 września, by wypraszać trzeźwość w naszych rodzinach i w narodzie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy u Pani Krystyny Wnęk i w zakrystii. Koszt 25 zł. od osoby, a wyjazd o 8.00 rano z placu kościelnego
  2. W ramach Tygodnia Wychowania  spotkania uczniów z rodzicami –  Poniedziałek o godz. 19.00 – klasy 5, Wtorek o godz. 19.00 – klasy 6 , Środa o godz. 19.00 klasy 3 i 4, Czwartek o godz. 10.00 Przedszkole, o godz. 19.00 klasy 7 i 8,  Piątek o godz. 19.00 klasy 3 Gimnazjum
  3. Spotkania formacyjne: W poniedziałek o 17:30 spotkanie sportowe  dla LSO.  W środę  o g. 16.00 ministranci najmłodsi,   o g. 18. 00 lektorzy młodsi.  W czwartek o g. 15.00 ministranci grupa 1, o g. 16.00 grupa 2,  o g.  17:30 grupa 3 .  DSM w środę o 16.30 , zapraszamy chętne dziewczynki z klas III i starsze, na spotkania DSM.  Akcja Katolicka w czwartek po Mszy św. wieczornej; Grupa Młodzieżowa Ruchu Światło Życie w piątek o g. 18.00, w sobotę odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży w Dębicy. Jest organizowany wyjazd z naszego dekanatu
  4. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej Niedzieli na remont organów w naszym  Kościele w kwocie 4.860 zł. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła : Krystyna Pakosz, Monika Rapacz, Grażyna Furman, Kazimiera Król, Agnieszka Król, Urszula Hopej, Elżbieta Szlachcic, Krystyna Król, Władysław Musiał, Wioletta i Władysław Wilk. I za  ofiarę na kwiaty: Stanisława Rapacz, Zofia i Jan Lorens, Krystyna Hurej Barciszewska . Następnie prosimy do sprzątania ulicy dawnej cegielni. Ks. Proboszcz dziękuje księżom katechetom , młodzieży i dzieciom za udział w spotkaniach dekanalnych u Matki Bożej Tylickiej w ramach odpustu.
  5. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. U ministrantów dla dzieci Mały Gość Niedzielny. W zakrystii można nabyć Kalendarze Rolników w cenie 25 złotych i kalendarze ścienne ze św. Janem Pawłem II w cenie 5 złotych.
  6. W ubiegły czwartek pożegnaliśmy śp. Janusza Dziurę  lat 60 – polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu- Dobry Jezu….