XXII Niedziela Zwykła 02.09.2018.

XXII Niedziela Zwykła 02.09.2018.

                               

WPROWADZENIE : Gromadzimy się na mszy św.  w I niedzielę września,  w przededniu rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Ewangelia dzisiejsza przytacza skargę Boga zawartą w Księdze Proroka Izajasza:  „ Ten lud czci mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie” . Ważna jest obecność fizyczna na mszy św. , ale wobec tej skargi Boga,  zapytajmy się jakie jest nasze serce, czy przyszliśmy do kościoła z miłości do Pana Boga czy z przyzwyczajenia? Warto pamiętać, że dla naszego zbawienia nieodzowne są znaki i gesty zewnętrzne, ale istotne jest to , co pochodzi z naszego wnętrza.  Wsłuchując się dzisiaj w słowa Listu Pasterskiego Episkopatu Polski – módlmy się za Rodziców, Nauczycieli,  Kapłanów, Katechetów i wszystkich Wychowawców , aby pomagali rozeznawać dzieciom i wychowankom właściwe powołanie i budować serdeczne więzi z Bogiem i by  sami wzrastali duchowo.

 1. Dzisiaj o g. 12.30 dzień Skupienia dla narzeczonych.
 2. Jutro w poniedziałek 3 września br. o g. 8.00 msza święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego dla Szkoły Podstawowej Nr 2, a o g. 9.00. Dla Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych   Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, Rodziców i  Nauczycieli do uczestnictwa.
 3. We wtorek po mszy św. o g. 19.00 Spotkanie formacyjne Grupy Apostolstwa Trzeźwości
 4. W środę o g. 16.00 DSM , o g. 18.00 katecheza przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych., a o g. 19.00 nowenna do MBNP i msza św. , po mszy św. Apel Jasnogórski przy pomniku św. J.P.II
 5. W I czwartek miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od g. 9.00 do 19.00 i modlitw o powołania do służby w kościele zwłaszcza z naszej parafii. W czasie adoracji możliwość spowiedzi od  11.00 do 12.30 i po południu od 15.00 – 19.00. Po mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Stowarzyszenia rodzin Katolickich i LSO.
 6. I  piątek odwiedziny chorych  od g. 10.30. Modlitwy przebłagalne i w intencji misji na mszy św. wotywnej o g. 6.30, 9.00 i 19.00.  Spowiedź  od g. 17.00 – 19.00 .W ubiegłą sobotę była spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie Roku Szkolnego. Serdecznie prosimy , by ci, którzy się jeszcze nie spowiadali , przystąpili  do spowiedzi w I czwartek lub w  I piątek. W piątek w Tyliczu jest dekanalne spotkanie młodzieży o godz. 18.00. Wyjazd z naszej parafii o godz. 17.30 – zapisy u ks. Andrzeja.  Młodzież sprzedaje znicze od dziś w każdą niedzielę. Cały dochód przeznaczony będzie na Rekolekcje i dni skupienia dla młodzieży .- Są już do odebrania książeczki dla dzieci do wklejenia obrazków z każdej niedzieli na cały rok. Prosimy rodziców o odebranie u ks. Andrzeja 
 7. W sobotę – Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji tarnowskiej. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do udziału we mszy św.: o g. 6.30, 9.00 i 19.00. Po każdej mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. W sobotę organizujemy wyjazd do Tylicza na spotkanie dzieci. Zapraszamy szczególnie DSM i LSO. Wyjazd z naszej parafii o 8.30. W sobotę spotkanie grupy św. Ojca Pio o godz. 17.00.
 8. Spokojnie Parafialnego Zespołu Synodalnego w najbliższą niedzielę 09.09 o godz. 16.00. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się VIII Tydzień Wychowania przed mającym się odbyć Synodem Biskupów w Rzymie pod hasłem ; Młodzież, wiara i rozeznanie powołania. Będą specjalne spotkania z poszczególnymi klasami i rodzicami.
 9. Postawmy sobie pytanie czy na serio potraktowaliśmy w sierpniu  apel o trzeźwość i co każdy z nas wniósł przez osobiste wyrzeczenie w dzieło otrzeźwienia rodziny , środowiska i towarzystwa? W gablocie jest informacja o nabożeństwach w Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej. Klub Sportowy Arcus informuje o zapisach nowych członków Taekwondo i zajęciach we wtorki i czwartki o g. 18.00  w Szkole Podstaw.  nr 2
 10. Do sprzątania kościoła nie przyszedł nikt z wyznaczonego odcinka ulicy Kraszewskiego , a za ofiary na kwiaty składamy Bóg zapłać paniom:  Marii Bebak, Wandzie i Marii Grzebyk, rodzinom państwa:  Ochwatów, Augustyńskich, Nosalów, Sekułów, Pustułków.  Następnie prosimy do sprzątania cd. ul. Kraszewskiego.  Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę  15-16 września. Zapisy w Biurze solidarności   i  w k-le zdrojowym. Wyjazd w sobotę 15 września g.8.30 spod rozlewni „ Kryniczanka”
 11. Zachęcamy do lektury i nabycia prasy katolickiej  na stolikach i u ministrantów. W  Gościa Niedzielnym warto przeczytać  o Światowym Spotkaniu Rodzin z Papieżem Franciszkiem w Dublinie.  Kończącym wakacyjny  odpoczynek  życzymy szczęśliwego powrotu do domu .Kalendarze św. Ojca Pio po 5 zł. Informujemy rodziny osób niesłyszących, że  w I i III niedzielę miesiąca o g. 10.00 odprawia się msza św. w  Nowym Sączu w kaplicy Przemienienia Pańskiego , ul. Ducha Świętego
 12. Witamy ks. mgr Pawła Śliwę , którego Ks. Biskup wyznaczył do pracy w naszej parafii. Ks. Paweł pracował poprzednio w parafii w Ciężkowicach, a pochodzi z Bochni parafii św. Piotra i Pawła. Życzymy księdzu Pawłowi owocnej pracy w naszej parafii i opieki Matki Bożej naszej Patronki.
Comments are closed.