XX Niedziela Zwykła 19.07.2018.

WPROWADZENIE : Dzisiaj III niedziela  miesiąca sierpnia. Uczestnicząc w niedzielnej mszy św. – warto wsłuchać się w czytane dzisiaj Słowo Boże. W I czyt. – odrzućcie naiwność, chodźcie prosto drogą rozsądku. W II czyt.-  Baczcie pilnie , jak postępujecie. Wyzyskujcie chwilę sposobną, bo dni są złe. Nie upijajcie się winem, bo to jest przyczyną rozwiązłości , ale napełniajcie się Duchem. Usiłujcie zrozumieć, co jest wolą Pana. A wolą Pana z Ewangelii jest byśmy przyjmowali Komunię św.. Jednak trzeba pamiętać, że przystępowanie do Komunii świętej, nie jest jakimś magicznym rytem, lecz konsekwencją dobrych życiowych  wyborów.   Absurdem byłoby przyjmowanie Komunii św. przy jednoczesnym prowadzeniu życia sprzecznego z nauczaniem Jezusa w Ewangelii.

1. Polecajmy pielgrzymów , którzy w piątek z Katedry Tarnowskiej wyruszyli na trasę XXXVI Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę.
  2. W tygodniu w liturgii: W poniedziałek – św. Bernarda, opata i doktora kościoła, wtorek – św. Piusa X, papieża, w środę – Najśw.MP Królowej, w piątek – św. Bartłomieja apostoła
  3. W przyszłą niedzielę synodalną – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
  4. ,Witamy odpoczywających na wakacjach i urlopach i życzymy dobrego odpoczynku i wzmocnienia sił duchowych. Przypominamy porządek Mszy św. w naszym kościele : o g. 7.30, 9.30,11.00, 12.30, 19.00.W szpitalu o g. 10.15. W dni powszednie msze św. o g. 6.30 , 9.00 i 19.00.
  5. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła rodzinom państwa : Jachrów, Hopejów, Gucwów, Aleksandrów, i za ofiary na kwiaty rodzinom państwa Bołoz i Kłapacz oraz paniom Krystynie Potoczek, Teresie Widełko i panu Leszkowi Mirek. Następnie prosimy do sprzątania dalszy ciąg ul. Kraszewskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu rodakowi ks. dr Mirosławowi Karol,  profesorowi filozofii na Uniwersytecie Alicante w Hiszpanii za życzliwą pomoc w czasie pobytu na wakacjach. Bóg zapłać także za pomoc ks. Maciejowi z archidiecezji katowickiej
  6. Można skorzystać z bezpłatnego badania słuchu w przyszłą niedzielę 26 sierpnia od g. 10.00 do g. 14.00 w Centrum Medycznym Jacek Ślipek w pasażu przy Kraszewskiego 1. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej : Parafia zaprenumerowała na razie 15 egzemplarzy . „ Niedzieli” . Warto przeczytać w dzisiejszym numerze Niedzieli – „ Z Dekalogiem na dachu Europy,” , Na co warto tracić czas”, „ Tacy ludzie żyją szczęśliwie”, „ Dlaczego w roku jubileuszu niepodległości Polski – nie zezwolono w Parlamencie Europejskim na otwarcie wystawy poświęconej Józefowi Piłsudskiemu” i wiele refleksji o pielgrzymowaniu, a w dzisiejszym  Gościu  : „ Franciszek podąża śladem Jana Pawła II”