XIX Niedziela Zwykła 12.08.2018.

WPROWADZENIE:   Dzisiaj  , kiedy przeżywamy już drugi miesiąc wakacji –  mówi Pan Jezus w Ewangelii „  Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” . Podczas każdej mszy św. możemy przyjąć Komunię św. „ chleb żywy” . Czyńmy to chętnie, bo ten pokarm zapewnia nam życie wieczne. Wspierajmy dzisiaj modlitwą i ofiarą na tacę KUL i UJPII w Tarnowie.

…

1. Komunikat Księdza Bpa Tarnowskiego Andrzeja Jeża o 25.rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu i srebrnym jubileuszu tarnowskiej edycji „ Gościa Niedzielnego” /czytać/
  2. W Pasierbcu Uroczystości z ok. 25 rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia rozpoczną się od 19 sierpnia br. a zakończą się 26 sierpnia br. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  3. Spotkanie osób wybierających się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę z  grupy 23 odbędzie się dzisiaj w k-le zdrojowym o g. 16.30 .
  4. W dalszym ciągu zachęcamy do podejmowania postanowień abstynenckich od alkoholu i zapisywania ich w Księdze Trzeźwości wyłożonej przed ołtarzem chrzcielnym.
  5. Wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, patrona ruchu trzeźwościowego. Nabożeństwo Grupy św. Łukasza o g. 19.00 w k-le zdrojowym
  6. W najbliższy wtorek przypada 50.rocznica śmierci bpa Karola Pękali, założyciela akcji Katolickiej i później Caritas w naszej diecezji. Msze św. dziękczynne będą w kościele Fatimskim w Tarnowie o g. 18.30 i w  Grybowie o g. 17.30 transmitowane przez radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz
  7. W Środę – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Rocznica Cudu nad Wisłą. Błogosławieństwo ziół i kwiatów. Msze św. tak jak w niedzielę: 7.30,9.00,11.00,12.30,19.00. W szpitalu o g. 10.15 . Odpust w parafii zdrojowej
  8. W piątek – wspomnienie św. Jacka ,kapłana
  9. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy miłego pobytu i odnowienia także sił duchowych. Msze św. w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. W dni powszednie msze św. o g. 6.30, 9.00 i 19.00.
  10. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na remont organów 5.210 zł. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Skalniaków, Nastrzaków, Kozubskich, i Sekułów i za ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Sasaków i Blicharzy Następnie do sprzątania k-ła prosimy c.d. mieszkańców Kraszewskiego. Bóg zapłać Panu Marianowi Klimkowi za przesłanie zdjęć do kroniki parafialnej i strony internetowej naszej parafii.
  11. W tym roku z okazji Jubileuszu Niepodległości Polski , jest szansa bezpłatnego studiowania i formowania się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu dla 30 maturzystów. Przyjęcia wg kolejności zgłoszeń do 31 sierpnia. Szczegóły na plakacie w gablocie. Przed kościołem można nabyć tegoroczny miód i inne produkty pszczele. Polecamy lekturę prasy katolickiej – warto przeczytać w Gościu „ Ostatnia deska ratunku – jak już ci  nic nie pomoże, jedź do Pasierbca” , „Medalik na drogę”, „ Nie ma nas i ich – wyluzowani księża, zakonnice w glanach i świeccy z tabliczkami – chętnie z tobą pogadam „ Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.