XVIII Niedziela Zwykła 5.08.2018.

WPROWADZENIE: Kto do mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” mówi dzisiaj do nas Pan Jezus – ukazując wartość i potrzebę Komunii św. Podczas dzisiejszej adoracji NS będziemy prosić Pana Boga , aby wzrastało w nas pragnienie tego pokarmu duchowego w Komunii św. Będziemy się modlić także rozpoczynając sierpień, o trzeźwość w naszym narodzie i rodzinach,  byśmy przeżywając rok Jubileuszu  stulecia odzyskania niepodległości, podjęli ambitne postanowienie od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 r. 100 dni abstynencji, by chronić wolność i  wspierać rozwój Polski i Polaków. Postanowienia możemy zapisać w Księdze trzeźwości  przed Ołtarzem Chrzcielnym

1. Dzisiaj – po mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O g. 12.30 Dzień skupienia dla narzeczonych z  dekanatu krynickiego.
  2. W poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego , W Środę – Św. Dominika, W czwartek – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, w Piątek – Św. Wawrzyńca, W sobotę – św. Klary
  3. W Środę o g. 18.00 katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych
  4. W najbliższą II sobotę nie będzie nabożeństwa do św. O. Pio w naszym kościele, gdyż odbyło się ono wczoraj w Nowym Sączu w ramach Odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego dla wszystkich grup z diecezji. W przyszłą sobotę 11 sierpnia msza św. w kościele parkowym w Krynicy i poświęcenie pomnika inż. Nowotarskiego. Szczegóły w gablocie na plakacie.
  5. W przyszłą niedzielę składka na KUL i UJ.P.II w Krakowie i Tarnowie
  6. Spotkanie osób wybierających się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę z  grupy 23 odbędzie się : W Barcicach w sobotę 11 sierpnia o g. 15.00, W Piwnicznej tez w sobotę  11 sierpnia o g. 17.30 i W Krynicy w k-le zdrojowym w niedzielę 12 sierpnia o g. 16.30 . Wyjazd dzieci z klas czwartych na oazę misyjną 8 sierpnia o g. 16.00 z parkingu przy kościele
  7. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy miłego pobytu, udanego wypoczynku. Msze św. w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. W dni powszednie msze św. o g. 6.30, 9.00 i 19.00.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Pawła i Sylwii Brzęków z dziećmi, Pietruchów, paniom Bożenie Kulig i Marii Kopyściańskiej, za ofiary na kwiaty rodzinom państwa Lewickich i Grzesiaków oraz paniom: Władysławie Tymczyszyn, Agnieszce Koźbiał, Jolancie Łacny, Janinie Kopyściańskiej, Krystynie Staśko, Michalinie Świerad i pani Antoninie Miązik z Rzeszowa. Następnie do sprzątania k-ła prosimy  mieszkańców   Kraszewskiego.Bóg zapłac pani Natalii Korszyńskiej-Dudek za wypranie strojów liturgicznych. Wszystkie koszty związane z wykonaniem i montażem  Figury MBNP na frontonie naszego kościoła już spłaciliśmy. Od dzisiejszej niedzieli ofiary z I niedzieli będą przeznaczone na remont organów. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać. Ks. Ryszard Halwa z ruchu obrońców życia, którego gościliśmy w ubiegłą niedzielę dziękuje za złożone ofiary 4.120 zł.
  9. W przyszłą niedzielę zgodnie z tradycją odbędzie się VIII Krynickie Święto Miodu jako dziękczynienie Panu Bogu za dary natury. Msza św. dziękczynna pszczelarzy w tym roku będzie w kościele św. Antoniego o godz. 11.00. Przy każdym kościele w naszym mieście będzie można nabyć tegoroczny miód i inne produkty pszczele.
  10. Polecamy lekturę prasy katolickiej – warto przeczytać w Gościu „ o 12 miejscach tragicznej historii katolików japońskich” , „ O tajemnicy powołania kapłańskiego”. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.