XVII Niedziela Zwykła 29.07.2018.

WPROWADZENIE: Liturgia dzisiejszej niedzieli przenosi nas na górę, gdzie Jezus dokonuje cudownego rozmnożenia chleba. „ Wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym” W każdej mszy św. dzieje się to samo. Miłość Jezusa pomnaża nasze skromne dary, które mu przynosimy. Jezus karmi nas swoją miłością, zaspakaja nasz głód.  Każda Eucharystia jest czymś cudownym i tajemniczym, nawet jeśli nasze oczy przyzwyczaiły się do  gestów , znaków i  słów. Trzeba przemyć oczy wodą wiary, aby zobaczyć ten cud. W kontekście niedzieli synodalnej chcemy odkryć, ze również i my możemy się dzielić z innymi tym co posiadamy. W rodzinie wielopokoleniowej możemy ubogacać się także dobrami duchowymi. Prośmy Pana Boga  za naszą diecezję i rodziny, aby Synod pomógł nam dostrzec te wartości i  odnowił nas na wzór Chrystusa. Witamy Gościa Ks. Ryszarda Halwę, pallotyna, działacza pro-life , redaktora pisma „ Moja Rodzina” i portalu „ Prawy pl.”, który wygłosi homilię.

1. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy miłego pobytu, udanego wypoczynku i zapraszamy do włączenia się w liturgiczne życie naszej Parafii. Msze św. dzisiaj w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. W dni powszednie msze św. o g. 6.30, 9.00 i 19.00.
  2. Wtorek – wspomnienie Św. Ignacego Loyoli, prezb., patrona rekolekcji i ćwiczeń duchowych;
  3. W środę – wspomnienie Św. Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła.  74  Rocznica Powstania Warszawskiego; O g. 18.30 wspólny śpiew Godzinek o MBNP, o 19.00 Nowenna i msza św. w intencjach nowennowych,  które wkładamy do skrzynki próśb i podziękowań; Po mszy św. i nowennie Apel Jasnogórski przy pomniku św. JP.II. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać  Odpust Porcjunkuli.. To jest odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć komunie św. i odmówić modlitwę za ojca św.
  4. .W I czwartek – Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na całodzienną adorację NS. W czasie adoracji możliwość korzystania ze spowiedzi.
  5. W I piątek –  Modlitwy wynagradzające NSPJ i za misje, które wspieramy także ofiarą na tacę.. O godz. 19.00  Msza św. i  Koronka  do Bożego Miłosierdzia . Odwiedziny chorych z Komunia św. od g. 10.00. Po południu spowiedź od g. 18.00.
  6. W I sobotę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya , patrona proboszczów, o g. 9.00 różaniec z rozważaniem, a potem  Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP
  7. W przyszłą niedzielę – po mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Składka na remont organów. Trwają zapisy na XXXII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która wyrusza 17 sierpnia. Serdecznie zachęcamy do przeżycia tych dziewięciodniowych rekolekcji w drodze.
  8. Odpowiadając na wezwanie Biskupów Polski –przeżywając rok Jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości podejmijmy ambitniejsze postanowienie od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 r. 100 dni abstynencji, by chronić wolność i  wspierać rozwój Polski i Polaków. To jest trudny i ambitny cel –  ochrona trzeźwości.. To będzie egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Moskałów, Szarków, Piórów, Stachurów, Tragarzy, Padołów i Piszczków i p. Janinie Smyda.. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców Zawodzia. W druga sobotę sierpnia nie będzie w naszym kościele spotkania grupy ojca  Pio. Zamiast spotkania będzie organizowany w najbliższą sobotę wyjazd do N. Sącza na spotkanie diecezjalne grup św. ojca Pio z racji odpustu u św. Małgorzaty.  Wyjazd  4 sierpnia o 16 z parkingu przy  kościele.  Zapisy w Zakrystii  i u p. Ireny
  10. Polecamy lekturę prasy katolickiej – Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.