XVI Niedziela Zwykła 22.07.2018.

WPROWADZENIE : „ Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco”  – takie zaproszenie skierował Pana Jezus w dzisiejszej ewangelii do swoich uczniów. Postarajmy się otworzyć nasze serca na Jego Słowo  w czasie dzisiejszej niedzielnej Eucharystii,  byśmy pokrzepili się duchowo i umocnili naszą wiarę i miłość do Boga. Rozpoczynając XIX Tydzień św. Krzysztofa otaczamy naszą serdeczną modlitwą wszystkich kierowców i podróżujących. Z wiarą prosimy o opiekę i błogosławieństwo Boże na każdą naszą podróż, chociażby tę krótką i codzienną, by dobry Bóg zachował nas od niebezpieczeństw, a zwłaszcza wypadków drogowych. Witamy Ks. prałata Stanisława Gancarka z Częstochowy, duszpasterza szkół katolickich i rodzin, który wygłosi homilię. Od wtorku w Ostoi będzie prowadził rekolekcje „ Inwentaryzacja wiary”

1. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy miłego pobytu, udanego wypoczynku i zapraszamy do włączenia się w liturgiczne życie naszej Parafii. Msze św. w niedziele w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. W dni powszednie msze św. o g. 6.30, 9.00 i 19.00.
  2. Komunikat Księdza Biskupa Tarnowskiego / czytać/
  3. W tym tygodniu w liturgii:

W poniedziałek – święto Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

Wtorek – wspomnienie Św. Kingi, dziew., drugorzędnej patronki Diecezji

W środę – święto Św. Jakuba Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa.

W czwartek –  wspomnienie Św. Joachima i Anny rodziców NMP

1. W Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii można zapisać się na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która wyrusza 17 sierpnia. Serdecznie zachęcamy do przeżycia tych dziewięciodniowych rekolekcji w drodze. Polecamy lekturę prasy katolickiej.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy składali ofiary na leczenie Norberta , zebrano 11.816 zł. i za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom państwa: Porosłów, Wietechów, Turskich, Śliwów i za ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Szatkowskich, Stępniów i paniom Melanii Nowak, Bielak Krystynie , Buliszak Zofii.  Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców osiedla  Szczawiczne .
  3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i zapraszamy, aby dzień urodzin, imienin czy jubileuszu przeżywać po chrześcijańsku: przystąpić do spowiedzi i uczestniczyć we Mszy Św. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.
  4. W druga Niedzielę sierpnia nie będzie spotkania grupy św. Ojca Pio. Będzie zorganizowany wyjazd na odpust do Nowego Sącza, zapisy w zakrystii.
  5. Dzisiaj po wszystkich mszach św. błogosławimy pojazdy. Podczas poświęcenia będziemy mogli złożyć ofiary dla misjonarzy na pomoc w zakupie środków transportu na terenach misyjnych w ramach akcji MIVA Polska „1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr” i otrzymać pamiątkę  breloczek i obrazek z modlitwą kierowcy.