XV Niedziela Zwykła 15.07.2018.

WPROWADZENIE :Czytania biblijne przypominają nam dzisiaj scenę rozesłania apostołów. Pan Jezus im  przykazał aby nie liczyli  tylko na dobra materialne, bo ich prawdziwą siłą jest Moc Boga, zwłaszcza w uwalnianiu  od złych duchów i we wszelkich formach uzdrawiania schorowanej ludzkiej duszy. Pamiętajmy też dzisiaj o Seminarium Duchownym w Tarnowie, składając ofiarę na tacę.

1. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy miłego pobytu, udanego wypoczynku i zapraszamy do włączenia się w liturgiczne życie naszej Parafii. Msze św. dzisiaj w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. W dni powszednie msze św. o g. 6.30, 9.00 i 19.00
  2. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  3. W środę – wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, kapłana.  Św. Szymon jest patronem kaplicy domowej na naszej plebanii, dlatego w tym dniu Msza św. rano o godz. 6.30 z racji tego małego odpustu będzie w kaplicy na plebanii, o   19.00 Nowenna do MBNP, msza św. w intencjach nowennowych, które wkładamy do skrzynki próśb i podziękowań.
  4. Trwają zapisy na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która wyrusza 17 sierpnia i będzie trwała do 25 sierpnia 2018 r. Serdecznie zachęcamy do udziału. Koszt uczestnictwa 90 zł. od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci tylko 60 zł, a każde następne dziecko do kl.VI 20 zł, resztę dopłaca Caritas. Te osoby, które nie mogą fizycznie brać udziału w Pielgrzymce, zachęcamy do wpisania się na listę duchowych pielgrzymów. Zapisy w zakrystii i na plebanii
  5. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będzie poświęcenie pojazdów samochodowych z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, które przypada 25 lipca. Włączmy się w akcję św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km. jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu, jako wdzięczność Bogu za bezpieczne podróże.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Stanisławczyków, Motyków, Czubów, Stanisławy i Zbigniewa Rośków, paniom: Kindze Muszańskiej i Stanisławie Śliwińskiej. Następnie do sprzątania prosimy kolejnych mieszkańców ul. Wiejskiej i tych, którzy wcześniej nie mogli sprzątać.
  7. Polecamy lekturę prasy katolickiej na stolikach, u ministrantów i DSM
  8. Jak było zapowiadane w ubiegłą niedzielę – dzisiaj – kwesta do puszek dla Norberta 11 letniego chłopca  z Mochnaczki, który potrzebuje na leczenie nowotworu aż milion siedemset tysięcy zł. Pomóżmy ile kto może
  9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.
  10. Dzisiaj o g.16.00 pogrzeb śp. Janiny Czyszczoń / przeżyła 78 lat/  Dobry Jezu………..