XIV Niedziela Zwykła 08.07.2018.

XIV Niedziela Zwykła 08.07.2018.

 

WPROWADZENIE : Witam serdecznie Parafian i Gości. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ubolewa nad niewiarą swoich ziomków – mówi –  „ tylko w swojej ojczyźnie  może być prorok tak lekceważony” . Mieszkańcy Nazaretu podziwiali mądrość  Jezusa, a równocześnie byli zamknięci na Jego Prawdę. Wątpliwości są niejako wpisane w drogę wiary każdego z nas. Od nas jednak zależy, jak je wykorzystamy. Czy skłonią nas do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące nas pytania, do pogłębienia naszej wiary, czy też z zamkniętym sercem i lekceważeniem będziemy powątpiewać o Bogu i kpić z Niego. Najgorsza jest zawsze obojętność. Witamy serdecznie dzisiaj w naszej parafii Pana Marka Kędziorka, głosiciela kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszko i  przybliżania nam Jego  dziedzictwa.

  • Od dzisiaj aż do piątku w naszym kościele  możemy obejrzeć piękną wystawę poświęconą bł. ks. Jerzemu Popiełuszko. Można też nabyć komplet płyt z jego kazaniami.
  • W liturgii kościoła w tym tygodniu : w środę święto św. Benedykta, Opata i patrona Europy, w czwartek wspomnienie św. Brunona, a w piątek świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji tarnowskiej
  • W sobotę o godz. 17.00 spotkanie grupy św Ojca Pio. 
  • W przyszłą niedzielę składka na tacę na Seminarium duchowne w Tarnowie, a kwesta do puszek dla Norberta parafianina z Mochnaczki, który potrzebuje na leczenie nowotworu aż milion siedemset tysięcy zł. Pomóżmy ile kto może. W ramach tej pomocy jest organizowana aukcja charytatywna przez Trychologa – Sabinę Nawrocka i Stylistę – Daniela Rossario, przedmiotem której są Wouchery na usługi : badanie skóry głowy, zabiegi pielęgnacyjne i inne w domu wczasowym LWIGRÓD. Można je zabrać są na stolikach
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinie państwa Gurgulów , paniom : Małgorzacie Stankiewicz i Adriannie Bulanda , i za ofiary na kwiaty państwu : Elżbiecie i Marcinowi Stankiewicz oraz Monice i Łukaszowi Stankiewicz. Następnie do sprzątania prosimy ciąg dalszy ul. wiejskiej. Bóg zapłać za ofiary na wyposażenie kościoła z ubiegłej niedzieli 3.980 zł. .Serdecznie zachęcamy do korzystania z Biblioteki Parafialnej i Poradni Rodzinnej w naszej parafii
  • Witamy wszystkich wypoczywających na wakacjach i życzymy dobrej pogody i odnowienia sił fizycznych i duchowych .Przypominamy porządek Mszy św. w naszym kościele : W niedziele 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 , 19.00. W szpitalu o g.10.15. W dni powszednie rano o g. 6.30, 9.00,19.00
  • Polecamy prasę katolicką- Miłujcie się, Świat Misyjny, Gościa Niedzielnego – warto przeczytać np. „ Ewangelia, a nie Humanizm uprzejmości” oraz „ Diabelski mechanizm” i ciekawostka o dawnym proboszczu parafii zdrojowej Ks. Franciszku Kostrzewie „ ukryłem się za świętym”. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza kandydatów na studia. Oferta na plakacie w gablocie.
  • W poniedziałek o g. 15.00 w kościele będzie msza św. pogrzebowa śp. Józefa Padoła /66 lat/ , a pół godziny wcześniej różaniec. Serdeczne wyrazy współczucia składamy rodzinie , a jego duszę polecamy miłosiernemu Bogu – Dobry Jezu …..
Comments are closed.