XIII Niedziela Zwykła 01.07.2018.

XIII Niedziela Zwykła 01.07.2018.

 

WPROWADZENIE : I niedziela miesiąca lipca – Słowo Boże dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że  ” do nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka – uczynił go obrazem swej własnej wieczności”. Warto o tym pamiętać, mimo, że jest środek lata i wakacje, to jednak codziennie stajemy przed różnymi problemami, które czasem wydają się nie do pokonania. Bóg nie zostawia nas samych, tak jak nie pozostał obojętny na udrękę kobiety cierpiącej na krwotok, a także Jaira, ojca ciężko chorej córki. Przez Jezusa mówi : „ nie bój się , wierz tylko”.   Po  każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na wyposażenie kościoła.

  • Porządek Mszy św. : 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 – Dekanalny Dzień Skupienia dla narzeczonych, 00. W szpitalu o g.10.15. W dni powszednie rano o g. 6.30, 9.00,19.00 . W kaplicy  szpitalnej nie będzie mszy św. w dni powszednie w czasie wakacji czyli od 2 lipca do 31 sierpnia.. W niedzielę msza św.w kaplicy  będzie jak do tej pory o g. 10.15,. Bóg zapłać za ofiary na tacę zbierane dzisiaj na dokończenie wyposażenia  naszego nowego kościoła.
  • W Poniedziałek święto NMP Tuchowskiej – Odpust w Tuchowie – program w gablocie. Wyjazd pielgrzymki z naszej parafii do Tuchowa  w poniedziałek  o g. 15.00  z parkingu przy kościele. Diecezjalne spotkanie grup Ojca Pio w ramach Odpustu Tuchowskiego  2 lipca o g. 9.00 w Sanktuarium tuchowskim.. Szczegóły w gablocie
  • Wtorek – święto św. Tomasza Apostoła. W środę o g. 18.00 katecheza przed chrztem św. , a nowenna do MBNP o  19.00 po nowennie .Apel Jasnogórski
  • W tym tygodniu – I czwartek – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W ciągu adoracji można korzystać ze spowiedzi .W I piątek – Wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej. Ten dzień obchodzimy także jako patronalne święto Apostolstwa Chorych. Odwiedziny chorych od g. 10.00. Msza święta wieczorna o g. 19.00. Spowiedź w I piątek od g. 18.00. W I sobotę –różaniec i msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o g. 9.00. 
  • Ksiądz Proboszcz dziękuje wszystkim grupom za spotkanie z Ks. biskupem w ramach wizytacji, gościom i parafianom za  udział w sumie odpustowej : Chórowi parafialnemu i całej asyście liturgicznej, pocztom sztandarowym oraz  niosącym feretrony, Pani Marii Mazur dyrygentce Chóru i panu Dawidowi organiście. Pan Organista przebywa teraz na urlopie. Dziękujemy serdecznie pani doktor Halinie Frączek i p. doktorowi Tadeuszowi Frączkowi za ufundowanie głównej nagrody na loterię fantową. Caritas w ten sposób pozyskał z losów  8205 zł..  Bóg zapłać  Zespołowi Caritas: paniom Stanisławie Wietecha, Barbarze Skarbek, Grażynie Furman, Wiesławie Dara, Annie Żychowskiej, panu Kazimierzowi Ptaszek i paniom wolontariuszkom: pani Krystynie Wnęk, Leokadii Bober, Marii Macheta , Sylwii Brzęk,Stanisławie Sekuła . Serdecznie dziękujemy parafianom i gościom  także za udział w Koncercie . Bóg zapłać za wsparcie koncertu  Panu Burmistrzowi Dariuszowi Reśko, panu Dyrektorowi Centrum Kultury Wojciechowi  Królowi, Muszyniance i Jaworzynie Krynickiej. Serdeczne dzięki pracownikom przygotowującym scenę, nagłośnienie i oświetlenie. Bóg zapłać Panu Kierownikowi Tomaszowi Demkowicz. W ramach wdzięczności będzie specjalna msza św.w niedzielę 22 lipca o g. 12.30  w intencji wszystkich sponsorów i ofiarodawców Loterii w Caritas i Koncertu .
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty państwu :Anieli i Józefowi Bulandom, Annie Rybarskiej, Annie Zasadny, Barbarze i Zbigniewowi Bulandom i za ofiary na kwiaty panu Henrykowi Wnęk. Następnie prosimy cd. ul. Wiejskiej. Bóg zapłać w przygotowaniu i rozbieraniu bramy panom: Hebdzie, Porębie, Dońcowi, Szymczykowi, Skalniakowi. Bóg zapłać za obrusy do kaplicy szpitalnej oddziałowi wewnętrznemu. W niedziele 8 lipca  o g. 4.00 Koło Radia Maryja ze Zdroju wyjeżdża na  Jasna Górę . Zapisy u p. Bożeny tel.513 977 400. Serdecznie zachęcamy do korzystania z Biblioteki Parafialnej i Poradni Rodzinnej w naszej parafii
  • Witamy wszystkich wypoczywających na wakacjach i życzymy dobrej pogody i odnowienia sił fizycznych i duchowych , zapraszamy także na nasze wspólne modlitwy liturgiczne, zwłaszcza na msze święte.
  • Polecamy prasę katolicką- Miłujcie się, Świat Misyjny, Gościa Niedzielnego – warto przeczytać np. „ jak gwiazda filmowa porzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru..” Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza kandydatów na studia. Oferta na plakacie w gablocie.
  • Za tydzień 8 lipca będziemy gościć w naszej parafii promotora kultu Bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który przez słowo świadectwa przybliży nam osobę i duchowe dziedzictwo kapłana-męczennika. . Tego dnia będziemy mogli także obejrzeć w naszym kościele piękną wystawę poświęconą bł. ks. Jerzemu, a przy wyjściu z kościoła nabyć komplet płyt z jego kazaniami.
Comments are closed.