XII Niedziela Zwykła 24.06.2018.

XII Niedziela Zwykła 24.06.2018.

 

Wprowadzenie: Przeżywamy dzisiaj drugi dzień Wizytacji Kanonicznej parafii przez Ks. Biskupa dr Stanisława Salaterskiego i  Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumę o g. 11.00 odprawi Ks. Biskup. i poświęci Figurę MBNP. Składając Maryi hołd naszego oddania, dziękujemy za Jej nieustanne wstawiennictwo i pragniemy Ją naśladować w wierze i posłuszeństwie woli Bożej na co dzień.  Polecajmy tez dzisiaj wszystkie intencje V Synodu  Diecezjalnego.

  • Postarajmy się zyskać Odpust Zupełny – będąc w stanie łaski uświęcającej, należy przyjąć komunię św., odmówić wierzę w Boga, Ojcze nasz i modlitwę za Ojca św.  Zdrowaś Maryjo, a także wyzbyć się wszelkiego przywiązania do grzechu.
  • Msze św. w naszym kościele: w niedziele – 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W szpitalnej kaplicy w niedzielę o g. 10.15. W dni powszednie- 6.30, 9.00 i 19.00. Nabożeństwo do NSPJ po mszy wieczornej
  • W piątek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św.: 7.30, 9.30, 17.00 i 19.00. Jest to święto z obowiązkiem uczestniczenia we mszy św. Módlmy się w tym dniu szczególnie za Papieża Franciszka. Z racji uroczystości nie obowiązuje  w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, po prostu nie ma postu. Ofiary na tacę do dyspozycji Ojca Świętego zwane Świętopietrzem.
  • W sobotę – zakończenie nabożeństw czerwcowych
  • Dzisiaj Caritas przygotował loterię fantową . Losy po 5,10,50 zł .Nagrody główne: Mikrofala,Drukarka,Voucher na posiłki i na zabiegi, Bon podarunkowy na 1000 zł. Losowanie o g. 19.30 , będą też ciastka i bigos. O g. 20.00 zapraszamy na Koncert .
  • W gablotach są plakaty z programem Odpustu w Tuchowie .Akcja Katolicka w naszej parafii i Stowarzyszenie Rodzin organizują wyjazd na ten odpust do Tuchowa . Szczegóły w gablocie. Msza św. za śp. Ks. prałata Władysława Podrazy z ok . imienin będzie 26.06 g. 19.00
  • Serdecznie zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej w naszej parafii. Porad udzielają: Prawnik w każdy I wtorek miesiąca od 16.00-17.00, Psycholog w każdy II i IV wtorek miesiąca /należy się telefonicznie umówić/, Lekarz w każdą I i III sobotę od 12.00-13.00 i Doradczynie dla narzeczonych i małżonków w każdą II środę miesiąca od 18.00-20.00 i każdą IV sobotę miesiąca od 10.00- 12.00. Świetlica środowiskowa „OAZA” działająca na plebanii zaprasza na zajęcia wakacyjne wszystkie dzieci w wieku szkolnym od g. 9.00 – 14.00
  • Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i katechetom za trud nauczania i wychowania dzieciom i młodzieży w zakończonym roku szkolnym i życzymy wszystkim miłych wakacji, także wczasowiczom przybyłym do Krynicy na wypoczynek.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Hajduków, Florków i Hajdugów, Moniki i Bartosza Bulandów i panu Maciejowi Ptaszkowi. Za ofiary na kwiaty rodzinie państwa dudków i paniom Marii i Krystynie Hajduga. Następnie prosimy cd. ul. Wiejskiej
  • Polecamy lekturę prasy katolickiej…..
Comments are closed.