XI Niedziela Zwykła 17.06.2018.

XI Niedziela Zwykła 17.06.2018.

 

WPROWADZENIE : Pan Jezus w Ewangelii zwraca naszą uwagę na konieczność wzrostu Królestwa Bożego. Dzisiaj rozpoczynamy przygotowania do Odpustu i Wizytacji Kanonicznej  Księdza Biskupa w naszej parafii . Witamy serdecznie Ks. Zygmunta Tokarza Saletyna, który to przygotowanie przeprowadzi. Módlmy się za całą parafię i wszystkie rodziny, aby umacniała się ich więź z Bogiem przez wiarę i miłość, by w ten sposób owocnie wzrastało Królestwo Boże. Jest to ważne także z racji rozważań synodalnych poświęconych rodzinie, której  Diecezjalne Święto dzisiaj obchodzimy w Starym Sączu  pod przewodnictwem naszego Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Delegacja parafian  bierze udział w tym nabożeństwie i modlą się za nas.

  1. Rozpoczynamy dzisiaj duchowe przygotowanie do Odpustu ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy Patronki naszej parafii i do Wizytacji Kanonicznej naszej parafii przez Księdza Biskupa dr Stanisława Salaterskiego . W niedzielę 24 czerwca w dniu odpustu i na zakończenie wizytacji, będzie intronizacja figury MBNP przy wejściu głównym do kościoła i jej poświęcenie . Figura ta jest odlewem z brązu, autorstwa prof. Wincentego Kućmy z Krakowa, projektanta wnętrza naszego kościoła. Program tych uroczystości jest wydrukowany na specjalnych folderach, które mogą być zarazem pamiątką tych wydarzeń. Zapraszamy serdecznie do licznego udziału w tych nabożeństwach, zwłaszcza do spowiedzi we wtorek, aby w najbliższą niedzielę zyskać odpust zupełny czyli darowanie kary za grzechy już odpuszczone w sakramencie pokuty.
  2. Tradycyjnie z okazji Odpustu Parafialnego nasz zespół Caritas urządza  loterię fantową. Będzie można przy okazji wygrać na loterii duże nagrody jak lodówka, laptop ,czajnik bezprzewodowy, pobyt w domach wypoczynkowych itp. Będą też dobre ciastka domowego wypieku. Na zakończenie w niedziele zapraszamy na piękny Koncert w wykonaniu Skaldów i innych artystów o g. 20.00
  3. Odpust Tuchowski będzie trwał od 30 czerwca do 8 lipca. Dokładny plan na plakatach. Akcja Katolicka z naszej parafii organizuje wyjazd do Tuchowa w ramach tego odpustu  2 lipca br. wyjazd g.15.30 z parkingu kościelnego. Zgłoszenia w zakrystii lub u Pani Krystyny Wnęk /516427259/. Koło Radia Maryja z kościoła zdrojowego organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 8 lipca – zapisy /p. Bożena 513977400/ , a Burmistrz Krynicy-Zdroju informuje , że wnioski na świadczenie „ Dobry start”300 zł na każde uczące się dziecko z programu Rządowego będą przyjmowane w Ośrodku Pomocy Społecznej w wersji elektronicznej od 1 lipca 2018 r. , a w wersji papierowej od 1 sierpnia 2018 r.
  4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinie państwa : Śliwów i paniom Marii Gruca, Beacie kołodziej i panu Piotrowi Kulbat .Następnie prosimy mieszkańców ulicy Wiejskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Henrykowi Wnękowi za wypożyczenie , złożenie i rozłożenie rusztowania i za przysłanego pracownika. Bóg zapłać p. Jerzemu Żerulikowi i p. Sowińskiemu za  zwyżkę do montażu figury MBNP. Dziękujemy także panom Skalniakowi Janowi, Szymczykowi Czesławowi za pomoc w przeniesieniu kaplicy szpitalnej , która będzie teraz w miejscu dawnej pediatrii na poziomie oddziału wewnętrznego. Bóg zapłać za skoszenie trawy panom  Robertowi Skalniakowi i Jerzemu Matuła. Prosimy chętnych do pomocy w przygotowaniu placu i kościoła  w  piątek o g. 10.00
  5. Przypominamy i zapraszamy na kolejne zebranie zespołu synodalnego dzisiaj o g. 17.30 na plebanii
  6. W poniedziałek chór g. 19.30, w środę  o 16 ministranci  najmłodsi. W czwartek  o 15 ministranci młodsi o 16 ministranci  starsi  i o 17:30 ministranci  najstarsi.  W piątek  o 18 próba  liturgii dla uczniów  kl  3 gimnazjum przed bierzmowaniem.  Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego w piątek o g. 8.00 dla Szkoły Podstawowej Nr 2, a dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych o g. 9..00, dla Gimnazjum tez o g. 9.00 w kościele zdrojowym.
Comments are closed.