IX Niedziela Zwykła 03.06.2018.

WPROWADZENIE : Przeżywamy I niedzielę czerwca w oktawie Bożego Ciała   pełni wdzięczności za dar Eucharystii. Słyszymy Chrystusowe słowa ,” że szabat został  ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu”. Niedziela jest dla nas dniem szabatu, odpoczynku, ale również czasem oddania czci Bogu. W czasie dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu módlmy się o dar umiejętności,  byśmy zatrzymując się  po całotygodniowej pracy, mogli lepiej zobaczyć dobro, którym nas Bóg obdarzył i z wdzięcznością i ufnością powierzyć Mu nasze życie. Bóg zapłać za ofiary na tacę na Figurę MBNP .

1. Msze św. dzisiaj w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. Po mszy św. o g. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Dekanalny Dzień skupienia dla narzeczonych na mszy św. o g. 12.30
  2. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Dzień Dziękczynienia wokół świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  3. Prosimy dzisiaj o g. 17.00 na spotkanie  Parafialny Zespół Synodalny na plebanii
  4. W I środę miesiąca Apel Jasnogórski bezpośrednio  po mszy św. wieczornej i procesji o g. 18.00. Po Apelu  w środę katecheza przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w salce nad zakrystią
  5. W czwartek – I czwartek miesiąca – Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od g. 9.00 do 17.45. Adorację od g. 10.00 – 11.00 prowadzi Grupa Czcicieli św. Ojca Pio, a od 15.00-16.00 Grupa św. Michała Archanioła. Zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków o g. 18.00.
  6. W Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na Uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Od piątku wieczorna msza św. o g. 19.00.W piątek o g. 11.45 z pod kościoła wyjazd dzieci do Dębowca na Saletyńskie Spotkanie Dzieci
  7. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – nie będzie nabożeństwa Grupy św. Ojca Pio ze względu na Forum Ewangelizacyjne w Krynicy
  8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane po mszy św. wieczornej w dni powszednie i w niedziele.
  9. Liceum oraz Szkoła Jezuitów w Nowym Sączu zapraszają na Dzień Otwarty w poniedziałek 4 czerwca w godzinach od 11.00 – 17.00 ul. Piotra Skargi 10 obok kościoła Jezuitów w Rynku
  10. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: W poniedziałek Chór o g. 19.30, we wtorek po nabożeństwie Grupa Apostolstwa Trzeźwości, w czwartek o g. 18.00 LSO, po nabożeństwie Stowarzyszenie Rodzin
  11. Bóg zapłać za udział we mszy św. i procesji w Uroczystość Bożego Ciała, zwłaszcza tym, którzy przygotowali ołtarze: mieszkańcom Ul. Zawodzie, Wiejskiej, Rodzicom młodzieży bierzmowanej i Kręgom Kościoła Domowego wraz z młodzieżą, orkiestrze , Chórowi parafialnemu i wszystkim niosącym sztandary, feretrony i baldachim, dzieciom , ministrantom i lektorom oraz świeckim szafarzom Eucharystii a także  ofiarodawcom brzózek do dekoracji ołtarzy.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty paniom Janinie Miler, Janinie Bogdańskiej, Bogusławie Kapias i Anecie Chowaniec., za ofiary na kwiaty pani Krystynie Sopata. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloków 32 i 34.
  12. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. Dla dzieci jest „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny.