Niedziela Trójcy Świętej 27.05.2018.

Wprowadzenie: Obchodzimy dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej. „ W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego – Tak rozpoczynamy dzień i modlitwę. Kiedy czynimy znak Krzyża , stajemy w obecności Boga i wyznajemy naszą wiarę . Te słowa  zostały również wypowiedziane nad każdym z nas przy chrzcie św.. Świadomie i z otwartym sercem oddajmy chwałę Bogu naszym życiem i zachwycajmy się nad Jego miłością i nad tym, co od Niego otrzymujemy. W dzisiejszą Niedzielę Synodalną polecajmy również Bogu V Synod Diecezji Tarnowskiej

1. Dzisiaj zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej
  2. Msze św. dzisiaj w naszej świątyni o godz.: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. Nabożeństwo majowe o g. 17.00
  3. W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30

W środę o godz. 17.30 Próba dla dzieci komunijnych przed Uroczystością Bożego Ciała. Spowiedź prze Bożym  Ciałem od g. 18.00

1. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała 31 maja. Msze święte: o g. 7.30, 9.30 z procesją eucharystyczną, 12.30, 19.00. W szpitalu msza święta w Boże Ciało będzie rano o g. 6.30. .Ostatnie nabożeństwo majowe o g. 17.00..Jest to I czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie  o powołania kapłańskie i zakonne – adoracja Najświętszego sakramentu w czasie procesji Eucharystycznej.. W tym roku udamy się z procesją na Ul. Reymonta,  gdzie będzie I Ołtarz, następnie przez plac Postępu przejdziemy na ulicę Kraszewskiego i zatrzymamy się przy II ołtarzu, dalej do świateł  w kierunku  Czarny Potok i III ołtarz naprzeciw Szpitala , a  stąd  do IV ołtarza  przy kościele,  gdzie zakończy się procesja.  Bardzo prosimy przygotować baldachim, feretrony, sztandary poszczególnych grup apostolskich i stowarzyszeń, figury. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Wszyscy postarajmy się, aby nasz udział przez zachowanie skupienia, modlitwę, włączanie się w śpiew był świadectwem i manifestacją wiary w żywą obecność Chrystusa pośród nas. Serdecznie prosimy, aby zabrać ze sobą śpiewniki, które są załączone w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Udekorujmy okna mieszkań przy trasie procesji. Zachęcamy także do spowiedzi z okazji Uroczystości Bożego Ciała. Możliwość do spowiedzi mamy codziennie podczas nabożeństw oraz w środę od g. 18.00. Ofiara na tacę w Boże Ciało będzie zbierana na Hospicja. W  Oktawę Bożego Ciała msza wieczorna /z wyjątkiem soboty/ będzie o godz. 18.00 ze względu na małe dzieci.
  2. W I Piątek – godz. 10.00 odwiedziny z Kom. św., u chorych; godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego w Szpitalnej Kaplicy; godz. Pierwsze nabożeństwo do NSPJ po mszy św. o g. 19.00. O godz.20.00 wieczór uwielbienia prowadzony przez młodzież i około 21.00 Msza św.
  3. W I sobotę zapraszamy na różaniec w ramach nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP o g. 9.00 i mszę św. z procesja eucharystyczną w czasie oktawy Bożego Ciała
  4. W następna  Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o g. 9.30, o godz. 11 będzie  przyjęcie aspirantów  do grona  ministrantów, a pozostali  ministranci  otrzymają  kolejne  stopnie  w posłudze  ministranta. Zapraszamy  na to wydarzenie  rodziców. Próby dla aspirantów w środę, piątek i sobotę  o godz. 16.00
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy o 12.30 Dzień Skupienia dla Narzeczonych. – spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego o g. 17.30 na plebanii po Nabożeństwie do NSPJ
  6. Trwa nabór kandydatów do Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty paniom Annie Gałeckiej i Józefie Stanek oraz tym

z bloku 33 klatki H,  którzy sprzątali kościół. Następnie prosimy do sprzątanie kościoła  blok 35

11 . Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego” jest w nim wiele refleksji na temat procesji Bożego Ciała. „Miłujcie się”,  i  inne czasopisma misyjne.