VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie 13.05.2018.

WPROWADZENIE: Dzisiaj przeżywamy Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Po 40 dniach od zmartwychwstania – Chrystus powraca do Ojca. Ukazuje nam właściwą perspektywę naszego życia. Niejeden chrześcijanin błądzi po drogach tej ziemi, dlatego, że nie potrafi we właściwy sposób spojrzeć na niebo. Celem naszego życia nie jest przekupić gniew demonicznych bożków, lecz odkryć, że Bóg mnie kocha i chce, bym zawsze cieszył się Jego miłością , zarówno tu na ziemi, jak i kiedyś w niebie.  Niech ta świadomość, że Bóg otwiera przed nami niebo i pierwszy nam przygotowuje w nim miejsce- stale ukierunkowuje nasze życie. Cieszmy się tą prawdą, wychowując swoje dzieci i przekazując ją kolejnym  pokoleniom Polaków.

1. Dzisiaj nie będzie nabożeństwa majowego o g. 17.00 ale  po mszy św. wieczornej o g. 19.00 połączone z różańcem fatimskim i procesją wokół kościoła z racji wspomnienia NMP Fatimskiej. Zapraszamy
  2. W poniedziałek –  Święto św.. Macieja Apostoła
  3. We wtorek 15 maja Grupa św. Łukasza zaprasza na g. 19.00 do kościoła zdrojowego
  4. W środę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski – dzień imienin  biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża , naszego pasterza – polecajmy w modlitwach Panu Bogu Jego pasterską posługę w naszej diecezji
  5. W piątek – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego
  6. Serdecznie zapraszamy – dzieci, młodzież i dorosłych – do udziału w nabożeństwach majowych w naszym kościele w niedziele o g. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.30
  7. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwajmy na modlitwie i odmawiajmy Nowennę do Ducha św. przed Tą Uroczystością.  Ma nam ona przypominać przyjęty sakrament bierzmowania i przyjęte wówczas obowiązki, a zwłaszcza obowiązek apostołowania słowem i przykładem życia chrześcijańskiego.
  8. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: W poniedziałek o g. 17:30  spotkanie sportowe dla LSO, w środę  o 16.00 aspiranci ,o g. 17.30 lektorzy młodsi, w czwartek  o g. 15.00 ministranci młodsi,  o g.16.00 ministranci starsi , o g. 17.30 ministranci najstarsi, o g. 20.00 lektorzy starsi. Caritas po mszy św.  wieczornej  na plebanii – Egzaminy przed Bierzmowaniem dla uczniów klasy VII odbędą się w środę 16.05 od godz. 16.00 klasa VII a i od godz. 17.00 klasa VII b. Egzaminy odbędą się w salce nad zakrystią. Prosimy rodziców o obecność. Od 18 Maja wspólnota DSM naszej parafii uda się do Mystkowa k/Nowego Sącza na rekolekcje. Wyjazd spod kościoła w piątek o godz. 16.00
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na figurę MBNP / 4.320 zł./ Dziękujemy Rodzicom dzieci I komunijnych za ufundowanie dla parafii nowego ornatu upamiętniającego V Synod Diecezji Tarnowskiej Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła rodzinom państwa: Walaszków, Augustyńskich , paniom: Stanisławie Sekuła, Marii Pociecha, Danucie Sontowskiej . Za ofiary na kwiaty pani Annie Sekuła Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 33  klatki E,F
  10. W dniu 15 maja 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 w sali MPGK w Krynicy, Wojewódzki Urząd Pracy, oddz. Nowy Sącz, organizuje spotkanie dotyczące okazyjnego 87-procentowego dofinansowania szkoleń językowych, komputerowych, zawodowych i prawa jazdy dla osób powyżej 25 roku życia.
  11. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego” w którym warto przeczytać „ niebo to Ktoś , a nie coś „ także  o profanacji symboli religijnych i miejsc świętych w Polsce /jest ich 837/ „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. Jest dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” Mały Promyczek Dobra” i „Promyczek Dobra”  Można sobie zabrać bez żadnej ofiary  tygodnik Niedziela , w którym jest bardzo dużo ciekawych artykułów np. „ czy znów św. Andrzej Bobola uratuje Ojczyznę?, o inauguracji V Synodu diecezji tarnowskiej  i również można sobie wziąć   mały albumik o św. Ojcu Pio.