VI Niedziela Wielkanocna 06.05.2018.

Wprowadzenie : Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna . Pan Jezus zapewnia nas o swojej miłości dzisiaj w słowach „ Jak mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem” Trudno pozostać obojętnym na takie zapewnienie o miłości. Ta miłość nie jest abstrakcyjne. Ona najlepiej się wyraża w ofierze mszy św. i w Eucharystii. Pomyślmy wszyscy w kontekście Uroczystości Pierwszo-Komunijnych dzieci klas III o sobie – czy nie zbyt daleko odeszliśmy od ideałów i gorliwości  naszej I Komunii św.?, a jeśli tak,  to dlaczego? Dokąd to prowadzi? Warto sobie odpowiedzieć na te pytania.

1. Msze św. jak zwykle : 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15 . Gościom i wypoczywającym w czasie długiego weekendu życzymy szczęśliwego powrotu do domu
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o g. 17.00 i  w dni powszednie  przed mszą św. o g. 18.30.
  3. W poniedziałek ,wtorek i środę będziemy się modlić o szczęśliwe urodzaje w miejsce dawnych Dni Krzyżowych przed Wniebowstąpieniem Pańskim.
  4. We Wtorek 8 maja – Uroczystość św. Stanisława BPA I MĘCZ., głównego Patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej .Tygodniowy Odpust w Szczepanowie. Porządek na plakatach w gablocie
  5. W środę jak zwykle zapraszamy na nowennę do MBNP połączoną z nabożeństwem majowym o g. 18.30 . Zapraszamy do wypożyczania książek z biblioteki parafialnej w środę od g. 18.00-19.00
  6. Rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego w piątek 11 maja
  7. W sobotę Nabożeństwo Grupy Św. Ojca Pio o g. 17.00
  8. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w najbliższą niedzielę 13 maja. Po mszy św. wieczornej o g. 19.00 będzie różaniec fatimski i procesja wokół kościoła
  9. W przyszłą niedzielę 13 maja akcja poboru krwi w budynku Straży Pożarnej w Krynicy-Zdroju w godz. 8.00 – 13.00. Szczegóły w gablocie na plakacie.
  10. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: W poniedziałek o g. 17:30  spotkanie sportowe dla LSO, w środę , w czwartek  o g. 15.00 ministranci młodsi,  o g.16.00 ministranci starsi , o g. 18:30 drugie klasy Gimnazjum,  Akcja Katolicka po mszy św.  wieczornej  na plebanii
  11. Bóg zapłać młodzieży za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty pani Teresie Fuczko. Następnie do sprzątania kościoła prosimy mieszkańców bloku 33 klatki C,D
  12. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego” w którym warto przeczytać „ nie o prezenty tu chodzi” –  znane osoby opowiadają, jak przygotowywały swoje dzieci do I Komunii św., „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. Jest dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”