V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018.

Wprowadzenie: Jezus mówi dzisiaj do nas „Ja jestem Krzewem Winnym, a wy latoroślami, trwajcie we mnie, a Ja w was trwać będę, kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić” Beze Mnie – czyli bez mojego życia nie możecie nic uczynić, czyli nie możecie przeżyć nic głębokiego i prawdziwego ani z Ojcem, ani między sobą. Jesteście tylko uschłą latoroślą. Trwać w Chrystusie to znaczy po prostu żyć w łasce uświęcającej.

1. W sobotę rozpoczęliśmy nowennę przed Uroczystością św. Stanisława Bpa i Męcz, głównego Patrona Polski i diecezji Tarnowskiej.
  2. We wtorek 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika – Rozpoczynamy nabożeństwo majowe o g. 18.30 w dni powszednie, a w niedzielę o g. 17.00.
  3. W środę jak zwykle zapraszamy na nowennę do MBNP połączoną z nabożeństwem majowym o g. 18.30. Po mszy św. w środę Apel Jasnogórski przy pomniku św. J.P.II.
  4. W I czwartek miesiąca 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 19.00. W szpitalu o g. 10.15. Kazania wygłosi O. Robert Pyłypczuk z Żytomierza, bernardyn z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie. Wesprzyjmy Go ofiarą, którą zbiera na kształcenie kleryków i formację postulatu i nowicjatu. W czwartek zapraszamy na adorację NS od g. 13.30 do 18.30. W czasie adoracji będzie można korzystać ze spowiedzi św. Módlmy się w tym dniu o powołania kapłańskie i zakonne i za Polaków na emigracji oraz w intencji Ojczyzny.
  5. W I piątek we wspomnienie św. Floriana patrona strażaków – modlitwą i ofiarą wspieramy misje św. i wynagradzamy NSPJ za grzechy. Do chorych udamy się: ks. proboszcz i ks. Andrzej od g. 10.00, a ks. Piotr od godz. 13.00. Koronka do Bożego miłosierdzia w szpitalu o g. 15.00, próba dzieci komunijnych o g. 16.00. Spowiedź od g. 17.30
  6. W I sobotę od g. 8.30 różaniec, nabożeństwo majowe i Msza św. O g. 10.00 spowiedź dzieci przed I Komunią św., ich rodziców i chrzestnych. I Komunia św. w I niedzielę Maja o g. 11.00
  7. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: W poniedziałek o 17:30 spotkanie sportowe dla LSO. W środę o 16 DSM. W czwartek o 18.30 klasy VII Szkoły Podstawowej i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. W piątek wieczór uwielbienia prowadzi młodzież od g. 20.15 – zakończenie Eucharystią ok g. 21.00
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom państwa: Bulanowskich, Caparczyków, Broniszewskich, Maziarzy. Za ofiarę na kwiaty pani Ewie Zborowskiej. Składamy serdeczne Bóg zapłać pani Agacie Jarosz za włączenie nowych książek do katalogu Biblioteki Parafialnej i zarazem informujemy, że Biblioteka Parafialna będzie czynna raz w tygodniu w każdą Środę oprócz świąt od g. 18.00 – 19.00 w okresie letnim, a w zimowym od g. 16.00 – 17.00, dziękujemy Pani Agacie, że podjęła się pełnić dyżur w najbliższą środę. Czekamy na zgłoszenia się chętnych do dyżurowania w Bibliotece Parafialnej. Dziękujemy ministrantom i lektorom za pomoc w pracach porządkowych w kościele i na plebanii.
  9. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego” w którym warto przeczytać artykuł „chrześcijaństwo nie głosi zbawienia od ciała, ale zbawienie ciała”, „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. Jest dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”