IV Niedziela Wielkanocna

IV Niedziela Wielkanocna

IV Niedziela Wielkanocna

Dobrego Pasterza – 22. 04. 2018 r.

WPROWADZENIE : „ Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy” – usłyszymy dziś te słowa św. Jana, a Jezus mówi – Ja jestem Dobrym Pasterzem. Bóg zapewnia o swojej miłości i opiece.. Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, to Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Wczoraj odbyła się Uroczystość Inauguracji V Synodu Diecezji Tarnowskiej, prośmy o jego dobre owoce, by kościół tarnowski rozwijał się na wzór Chrystusa, a rodziny były domowymi kościołami.

  1. Ksiądz Proboszcz zaprasza na spotkanie Radę Duszpasterską dzisiaj o g. 17.00 na plebanii
  2. Rozpoczyna się od dzisiaj Tydzień Modlitw o powołania do służby w kościele
  3. We wtorek o g. 19.00 msza św. i rozdanie certyfikatów rodzicom, którzy ukończyli Szkołę dla Rodziców. Wykłady i warsztaty prowadziła Pani mgr Halina Czerwińska z Centrum Edukacji z Nowego Sącza z inicjatywy naszego Parafialnego Oddziału Stowarzyszenia Rodzin.
  4. W środę w naszej parafii rozpoczyna się wizytacja katechetyczna przed wizytacją kanoniczną księdza Biskupa, która odbędzie się w dniach 23 i 24 czerwca w Dniu Odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W tym tygodniu w liturgii: W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, BPA I Męczennika, głównego patrona Polski ,  w środę –  św. Marka Ewangelisty,
  6. W I-wszą niedzielę miesiąca maja na mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Świętej, módlmy się za nie, by dobrze zrozumiały miłość Pana Boga do człowieka, która objawiła się w sakramencie chrztu św., i nadal się uobecnia  w sakramentach św. , zwłaszcza w sakramencie Pokuty i Eucharystii.
  7. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: W poniedziałek o 17:30  spotkanie sportowe dla Lso. W środę  o 16 aspiranci  o 18 lektorzy młodsi. W czwartek o 15 ministranci młodsi  o 16 ministranci starsi o 18 ministranci najstarsi  o 20 lektorzy starsi. Trwają  zapisy  na Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance koło  Gorlic, które  odbędzie  się w dniach  od 8 do 10 czerwca.  Mogą się zapisywać  dzieci  od kl 3 do 7. Zgłoszenia  u ks. Piotra.  
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty : państwu Andrzejowi i Barbarze ryba, paniom : Helenie Drożdż, Marii Macheta,Władysławie Wisniewskiej. Za ofiarę na kwiaty rodzinom państwa:Kachniarzy, Lubańskich,Ewy Gierlak, Heleny Bębenek, Agnieszki Kakuba, Marii Kukulskiej i Bogumiły Basta. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 33 klatki A,B. Nasz Parafialny Oddział Caritas dziękuje za ofiary złożone w Niedzielę Miłosierdzia /2.190 zł/ , które zostały przesłane do Caritas w Tarnowie. Dziękujemy również wolontariuszom z młodzieży za włączenie się w tę zbiórkę. Bóg zapłać także za II składkę na porycie kosztów ogrzewania kościoła i energii w sumie  ofiar z dwóch składek było : 23.940 zł,  a rachunki za gaz i energię wyniosły 33.684 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy przekazali ofiary bezpośrednio na konto parafialne. Dziękujemy za bezpłatnie wykonane prace energetyczne Pani Prezes Lilianie Kiklica  Firmy INSTEL
  9. Dziękujemy za czytanie wspólnotowe Pisma św. w sobotę z racji Tygodnia Biblijnego . Przy okazji składamy serdeczne Bóg Zapłać  Pani Katarzynie Mitro za przygotowywanie w ciągu całego roku fragmentów Pisma św. co też przyczynia się do poznawania Tej Św. Księgi .
  10. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego” w którym jest dołączona bezpłatnie Adhortacja apostolska Ojca św. Franciszka Gaudete Et Exsultate „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. Jest dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”     

 

 

Comments are closed.