II Niedziela Wielkanocna 08.04.2018.

II Niedziela Wielkanocna 08.04.2018.

 

WPROWADZENIE : Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego”, a „ ufność jest naczyniem do czerpania ze źródła Bożego Miłosierdzia.” /słowa Pana Jezusa do siostry Faustyny/. Dzisiaj te słowa Pana Jezusa mają szczególną wymowę,  gdyż przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Pierwszy raz doświadczyliśmy Miłosierdzia Bożego na chrzcie św. i otrzymaliśmy łaskę wiary. Czy dzisiaj z czystym sumieniem możemy powtórzyć za św. Tomaszem „ Pan mój i Bóg mój”?. Rozpoczynając kolejny Tydzień Miłosierdzia,  módlmy się za  wszystkich zaangażowanych w dzieło Caritas: wolontariuszy, pracowników duchownych i świeckich, nasz parafialny zespół Caritas oraz tych, którym niosą pomoc.

  1. Dzisiaj o godz. 11.00 parafialne dziękczynienie za 25.Kapłaństwa księży rodaków : ks. dr Mirosława Karola profesora filozofii na Uniwersytecie w Hiszpanii i ks. mgr Krzysztofa Czecha – proboszcza parafii Piwniczna-Zdrój. Naszym rodakom jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszej owocnej posługi kapłańskiej oraz modlimy się o nowe powołania z naszej parafii.
  2. Po południu o g. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Na terytorium Polski można w dzisiejsze święto uzyskać odpust zupełny , pod zwykłymi warunkami za odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.
  3. Od dzisiaj rozpoczyna się 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „ Mocni w Duchu Świętym” . Nasz parafialny zespół Caritas i wolontariusze z pośród młodzieży zbierają ofiary do puszek jako pomoc osobom starszym, chorym i samotnym. Z góry dziękujemy za ofiary składane na ten cel . Składamy też serdeczne podziękowanie i uznanie naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas z okazji ich święta oraz wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom za bezinteresowną ofiarną pracę w służbie bliźnim potrzebującym pomocy.
  4. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca na poniedziałek 9 kwietnia . Jest to także Dzień Świętości Życia. Okazja do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Specjalne teksty z modlitwą są na stolikach w formie ulotki. Ci, którzy podejmą duchową adopcję mogą sobie zabrać te ulotki i jutro w czasie mszy św. o g. 9.00 lub 19.00 złożą przyrzeczenie oddając jedną część tej ulotki przeznaczoną do odcięcia. Członkowie Stowarzyszenia Rodzin będą patronować tej   Serdecznie zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji bo to jest konkretny czyn w obronie życia .
  5. We wtorek 10 kwietnia rocznica katastrofy Smoleńskiej, a w piątek 13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
  6. Najbliższą niedziele będziemy przeżywać jako niedzielę Biblijną. Z tej okazji będzie sobie można nabyć różne wydania pisma św. W przyszłą niedzielę  II składka na tacę na pokrycie kosztów ogrzewania i energii w kościele. Rachunki za 2017 rok – gaz 20.337 zł, energia 13.347 zł./
  7. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: Dziś (w Niedzielę) spotkanie Kręgu Rodzin DK o godz. 16.00

        W poniedziałek  o 17:30 spotkanie sportowe dla LSO

        W środę o 16.00 DSM i aspiranci, o 19.00 dzieci I Komunijne z rodzicami

         w czwartek o 19.00 klasy 2 gimnazjum i VI klasy Szkoły Podstawowej, po mszy św. wieczornej Akcja Katolicka

         w Piątek od 18.00 Grupa Młodzieżowa, w sobotę  o g. 17.00 Nabożeństwo Grupy św. Ojca Pio

  1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty rodzinom państwa:  Kurasiów, Zasada, Pieców, paniom Marii Kulbat i Krystynie Kokot i za ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Szczepańskich, Szczurków, Urbańskich, Zofii,Ryszardowi,Antoniemu Chmielowskim , paniom Barnowskiej, Irenie Herman i panu Marcjuszowi Kulbat . Następnie  prosimy mieszkańców bloku 27 klatki A,B,C
  2. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” dużo refleksji  na temat Bożego Miłosierdzia – warto przeczytać, także „ święta narzeczona ? dlaczego nie! . Polecamy także lekturę  „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. Dla dzieci  „Promyczka Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.
Comments are closed.