I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2018.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2018.

WPROWADZENIE : Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Czytania biblijne ukazują Jezusa walczącego z szatanem na pustyni. Diabeł tworzy iluzje szczęścia, postępu, dobrobytu. W  swych pokusach sugeruje,  pierwszeństwo rzeczy materialnych, a Boga wręcz odrzuca. Jezus umocniony rozmową z Ojcem, pokonuje szatana słowem Bożym. Nam też niełatwo w codzienności znaleźć siły i chęci do przemiany swego serca. Trudno podjąć wielkopostne postanowienie i wiernie je wypełnić. Pokusa trwania w miejscu i niezmieniania niczego w swoim życiu jest duża. Potrzebujemy łaski Bożej, by podążać drogą nawrócenia. Zawierzmy się więc dzisiaj Chrystusowi, który jest zwycięzcą wszelkiej pokusy i w którym jest siła do pokonania obojętności, lenistwa , pychy i niewiary. Módlmy się także w intencji  Seminarium Duchownego w Tarnowie , które wspieramy dzisiaj  ofiarą na tacę oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne i światło Ducha św. na rozważania w ramach Synodu Diecezji Tarnowskiej.

 

  1. W środę – O g. 17.00 Nowenna do MBNP, msza św. w intencjach nowennowych, które wkładamy do skrzynki próśb i podziękowań MBNP.,
  2. W piątek – zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej o g. 15.00 dla dzieci, o g. 17.00 dla starszych i o g. 19.00 dla młodzieży. A Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Bezpośrednio po nich dodatkowa Msza św.
  3. Przyszłą II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać  jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Zbiórkę przeprowadzi młodzież z klas I-wszych gimnazjum. W przyszłą niedzielę bezpośrednio po gorzkich żalach będzie spotkanie w salce nad zakrystią dla chętnych do służby przy Grobie Pańskim.
  4. Ruszyła Akcja Charytatywna „Wielkanocne Dzieło Caritas”. Baranki i paschaliki są rozprowadzane przez członków Parafialnego Oddziału Caritas. Ofiara składana przy tej okazji wynosi co najmniej 5 zł.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty paniom : Annie Nowak, Elżbiecie Bałuszyńskiej, Zofii Katra, Marii Basta, rodzinom państwa Opilo i Chorążyk i  za ofiary na kwiaty rodzinom państwa Popielów, Wójciaków, Ciapałów, Szporny Jana i Marii Augustyńskiej. Za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu róży Różańcowej pani Michaliny Hopej. Następnie prosimy do sprzątania mieszkańców bloku 19 klatki A,B,C
  6. Polecamy lekturę: czasopism religijnych Gościa Niedzielnego, Miłujcie się nowy nr, Świat misyjny . Warto przeczytać w Gościu Niedzielnym wiele informacji z życia św. Ojca Pio , o święceniach nowego bpa tarnowskiego dla Afryki  oraz artykuł „ poduszka czystego sumienia”.
  7. Witamy gości przybyłych na ferie , a odjeżdżającym życzymy szczęśliwego powrotu do domu.
  8. W przyszłą niedzielę msza św. z g. 12.30 rozpocznie się o g. 13.00 ze względu na Otwarcie  XIII Zimowych Igrzysk Polonijnych w Krynicy- Zdroju i transmisję tej mszy św. przez TV POLONIA z naszego kościoła. Przewodniczył będzie Ks. Biskup Wiesław Lechowicz
Comments are closed.