IV Niedziela Zwykła 28.01.2018.

IV Niedziela Zwykła 28.01.2018.

 

WPROWADZENIE : Witam serdecznie wszystkich gości i parafian zgromadzonych na tej niedzielnej Mszy św. .Słowa Jezusa, które dzisiaj usłyszymy, mają w sobie prawdę dotyczącą naszego życia. Nauka Jezusa może być dla nas trudna, czasem bolesna, ale ma w sobie moc uwalniania nas od zła. Jezus naucza jak ten, który ma władzę. Nie taka, która ma nas zgnębić, utrudnić nam życie, ale wyzwolić nas z tego, co w nas niedomaga i przeszkadza w nawróceniu do Boga. Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca modlimy się w intencjach Synodu w naszej diecezji , a przeżywając Światowy dzień Chorych na trąd, polecajmy Bogu wszystkich chorych i wykluczonych z życia społecznego przez chorobę i nędzę materialną czy moralną.

  1. Witamy w naszej wspólnocie wszystkich przybyłych na odpoczynek w czasie ferii. Kończącym ferie życzymy szczęśliwego powrotu do domu, a rozpoczynającym życzymy odnowienia sił fizycznych i duchowych Informujemy , że Msze święte w naszym kościele są  celebrowane codziennie o godz.: 6.30, 9.00 i 17.00; w niedzielę o godz.: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W szpitalu o g. 10.15.
  2. W poniedziałek o 17:30 spotkanie sportowe dla LSO.
  3. W środę – O g. 16.30 godzinki do MBNP, o g. 17.00 Nowenna do MBNP i msza św. w intencjach nowennowych, które wkładamy do skrzynki próśb i podziękowań. . W środę o godz. 16.00 spotkanie DSM
  4. W I czwartek –  zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od g. 10.00 i modlitwy  o powołania kapłańskie i zakonne  w naszej parafii. Lutowe Spotkanie formacyjne uczniów klas VII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum oraz LSO w Czwartek  na mszy św. o godz. 17.00.
  5. W I piątek – .Święto Ofiarowania Pańskiego („Matki Bożej Gromnicznej”) – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz.: 7.30, 9.30, 17.00 i 19.00. W szpitalu o g. 6.30 Na wszystkich Mszach św. poświęcenie gromnic. Składka na zakony klauzurowe. Też w tym dniu dziękować będziemy za 43 lata posługi biskupiej ks. bpa Władysława Bobowskiego.  W  I   piątek miesiąca – także modlimy się za misjonarzy i ofiarą złożoną na tacę wspieramy Misje św. Odwiedziny chorych od 11.00. Spowiedź od godz. 16.00. Zapraszamy na  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego  przed mszą św. W Piątek o godz. 15.00 w Kaplicy Szpitalnej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W Pierwszą sobotę miesiąca. zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową i rozważanie o g. 9.00 potem Msza św. o Niepokalanym  Sercu  NMP
  7. W najbliższą I niedzielę miesiąca zmiana tajemnic po mszy św. o g. 9.30, a na mszy św. o g. 12.30  Dekanalny Dzień Skupienia dla  Narzeczeni będą uczestniczyć we mszy św. , a następnie  spotkają się  z kapłanem i doradczynią z Poradni Rodzinnej.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty  Paniom Marii Łukaszyk, Stefanii Litawa i panu Aleksandrowi Pelakowi, za ofiary na kwiaty pani Marii Kukulak i rodzinom państwa : Rzeźników, Kuźniarów i Jarominów. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku  15 klatki  A,B . Bóg zapłać młodzieży naszej parafii za przygotowanie Młodzieżowego Dekanalnego Dnia Skupienia w naszym kościele z Ks. Andrzejem i Młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Panią Katechetką Kazimierą Zaczek i Ks. Piotrem za Jasełka w programie tego skupienia.
  9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Dziękujemy za życzliwość, zainteresowanie się życiem parafii i uznanie dla naszej pracy. Naszą wdzięczność pragniemy wyrazić ofiarując msze święte za rodziny, których terminy podamy później
  10. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego . Jest w tym numerze ciekawy artykuł „Cnota czy liberalizm?”, „ nowe tchnienie”, „ słabi z mocą”. U ministrantów jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego i   Promyczek Dobra. W minionym tygodniu odeszli do wieczności : Sp. Jerzy Gołdyn i Anna Borkowska – Skoczeń . Dobry Jezu…..
Comments are closed.