III Niedziela Zwykła 21.01.2018.

III Niedziela Zwykła 21.01.2018.

 

WPROWADZENIE : Przeżywamy niedzielę w tygodniu Modlitw Ekumenicznych. Jezus mówi „ Czas się wypełnił, nawracajcie się i wierzcie w ewangelię” . Również czas naszego życia Bóg pragnie wypełnić swoją obecnością. Dzisiaj szczególnie pobudza nasze serca do nawrócenia i dążenia do jedności. Tej jedności potrzebujemy w naszym wnętrzu, w naszej rodzinie, w naszej Ojczyźnie, pośród ludzi z którymi żyjemy. Jedność wyznawców Chrystusa nie jest możliwa bez owocnego przyjęcia darów Ducha Świętego. To On ożywia wspólnoty, by pośród podzielonego świata jaśniały jako źródła światła. Niech nas przynagla miłość Chrystusa, byśmy nie ustawali w modlitwach o dar jedności dla kościoła i świata, a także o jedność i miło0ść w naszych rodzinach  i Ojczyźnie. Dzisiaj o g. 11.00 Dziecięcy Zespół Góralski „ Mali Szwarni”.

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie wszystkich przybyłych na odpoczynek w czasie ferii. Życzymy odnowienia sił fizycznych i duchowych oraz zapraszamy do włączenia się w życie liturgiczne naszej parafii. Msze święte w naszym kościele codziennie o godz.: 6.30, 9.00 i 17.00; w niedzielę o g..: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W szpitalu o g. 10.15.
 2. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta składamy życzenia wielu łask Bożych, radości i miłości wnuków i dzieci. Bóg zapłać za Waszą opiekę nad dziećmi Waszych dzieci i za Wasz wkład w religijne ich wychowanie.  
 3. W poniedziałek o g. 10.00 msza św. w Kaplicy Szpitalnej, której będzie przewodniczył Ks, bp Stanisław Salaterski, a po mszy św. poświęci nowo wybudowany blok operacyjny i oddział pediatrii Szpitala im dr Józefa Dietla w krynicy-Zdroju
 4. W środę o g. 17.00 nowenna do MBNP i msza św. połączona  ze spotkaniem rodziców i dzieci I komunijnych
 5. W czwartek 25 stycznia Biskup Stanisław Salaterski  będzie przezywał 4 rocznicę święceń biskupich. Polecajmy Jego osobę i posługiwanie Panu Bogu przez pośrednictwo MBNP  w naszych modlitwach
 6. W piątek 26 stycznia Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce,
 7. W Piątek 26 Stycznia od godz. 18.30 w naszym kościele odbędzie się kolejne Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania (uczniów klas VI, VII Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum), studentów i młodzież szkół średnich. Czcigodnych kapłanów zapraszamy do koncelebry i posługi w konfesjonale. Program spotkania:30 – Zawiązanie wspólnoty  ,18.45 – Eucharystia,19.30 – przerwa – coś na słodko(w przerwie) – spotkanie animatorów parafialnych,20.00 – „Jasełka” w wykonaniu Młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych,21.00 – Zakończenie.
 8. W tym tygodniu w liturgii: w środę – św. Franciszka Salezego w czwartek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła – zakończ. Tygodnia Modlitw o Jedność chrześcijan , w piątek –  ŚŚ. Tymoteusza i Tytusa, bpów – Dzień Islamu w kościele katolickim w Polsce, a w sobotę 27 stycznia  Międzynarodowy Dzień Pamięci  o Ofiarach Holokaustu
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Turków i Wiktorów, Majchrowiczów, Rajczaków, Stryszowskich, Hablów i Boberów, Miazga Stanisław, Jasińska Janina, Tomasiak Krystyna, Dziura Stanisława i za ofiary na kwiaty rodzinom państwu: Rybów, Jarków, Kowalczyków, Witasków, Smali. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku Nr 11 klatki G,H
 10. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, , czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. W dzisiejszym Gości warto przeczytać – „ deklaracja normalności” , „ znikające leki”, „ wiatr ze wschodu”
 11. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teresę Franciszkę Majkrzak, a w czwartek o g. 14.00 będzie pogrzeb śp. Krzysztofa Jaskólskiego – polećmy ich dusze Mił. Bożemu  – Dobry Jezu…..

 

Comments are closed.