Niedziela Świętej Rodziny 31.12.2017.

Niedziela Świętej Rodziny 31.12.2017.

 

WPROWADZENIE :  Dzisiaj ostatnia niedziela roku – Niedziela Św. Rodziny z Nazaretu. To w niej Jezus otoczony miłością „czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi”. Pragniemy dzisiaj modlić się za nasze rodziny, aby stawały się miejscem odkrywania miłości samego Boga, który poprzez sakrament małżeństwa, umacnia małżonków i sprzyja otwartości na przyjęcie nowego życia. Prośmy, aby wszystkie rodziny naszej parafii,  oświecone  Słowem Bożym i umocnione Chlebem Życia w Komunii św. pogłębiały wiarę w Boga, pielęgnowały religijne tradycje i zwyczaje i w ten sposób były świadkami wiary w Jezusa – Syna Bożego we współczesnym świecie. Polecajmy małżonków jubilatów obchodzących 50-lecie małżeństwa. Módlmy się za wszystkich małżonków tutaj obecnych, aby Duch Święty  pomagał im pokonać wszelkie przeszkody, przebaczać sobie i rozumieć siebie.

 

 1. Dzisiaj – Zakończenie Starego Roku. Zapraszamy na mszę św. o g. 15.00 w intencji całej  Parafii na przebłaganie za grzechy i podziękowanie za łaski. Postarajmy się by z każdej rodziny przyszła przynajmniej jedna osoba. Po komunii św. zaśpiewamy Magnificat, a po mszy św. suplikacje. Nie będzie już mszy św. o g. 19.00
 2. W poniedziałek – Nowy Rok – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00.W szpitalu o g. 10.15.
 3. W I czwartek – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 10.00 do 17.00 i modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii
 4. W I piątek miesiąca – Msza św. wotywna o NSPJ – odwiedziny chorych od g. 10.30.
 5. W Sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. Składka na cele misyjne. .SRK serdecznie dziękuje wszystkim za złożone „przy opłatkach” ofiary- 5850,- zł. Z tego pokryto koszty zakupu opłatków w kwocie 800,- zł, na CARITAS parafialny przekazano 1000,- zł. Pozostałą kwotę tj. 4050,- zł przeznaczono na działalność statutową Stowarzyszenia. W uroczystość Trzech Króli po każdej Mszy św. u przedstawicieli SRK można nabyć za dowolną ofiarę gotowe „zestawy kadzidełkowe”, z których dochód przeznaczony jest na Misje św.
 6. W Trzech Króli  młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zagra Jasełka  o godz. 18.00  w kościele
 7. Najbliższa niedziela – 7 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego – Pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o g. 9.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych. Składaka na tacę na Figurę Matki Bożej Nieustającej Pomocy , wykonaną w odlewie z brązu, którą poświeci ks. biskup  na zakończenie wizytacji kanonicznej naszej parafii w dniu Odpustu w ostatnią niedziele czerwca. Wstępne obliczenie kosztów projektu i wykonania ok. 60- 80 tyś zł.
 8. Serdecznie dziękujemy dzieciom /80 osób/, które wzięły udział w Kolędzie Misyjnej, Rodzicom, którzy się zaangażowali i przygotowywali stroje, opiekunom grup. Dziękujemy tym wszystkim, którzy życzliwie przyjęli grupy kolędnicze i za ofiary, które zebrały 10.240 zł. Zapraszamy wszystkie dzieci w strojach, w których kolędowały – w Trzech Króli – Misyjny Dzień Dziecka na mszę św. o g. 11.00. /przeczytać nazwiska z listy/
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa : Klimków,Izworskich, Krynickich,Szyszków, Śrutków i Mróz Teresy , za ofiary na kwiaty niektórym osobom z bloku Nr 10 . Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku Nr 7 .Ksiądz proboszcz składa serdeczne Bóg zapłać Akcji Katolickiej za ufundowanie dla parafii pulpitu pod Ewangeliarz z okazji 20 rocznicy działalności w naszej parafii
 10. Akcja katolicka i Ksiądz proboszcz zapraszają na spotkanie opłatkowe Rencistów i Emerytów w sobotę 13 stycznia o g. 12.00 w Sali na plebanii
 11. Styczniowe spotkania formacyjne młodzieży klas VI, VII Szkoły Podstawowej i II i III Gimnazjum  przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania odbędą się w Piątek 26 stycznia od godz. 18.30
 12. Pomódlmy się za śp. Marię Pazgan, której pogrzeb odbył się w piątek i za śp. Stanisława Krzemińskiego, którego pogrzeb będzie we wtorek o g. 13.00 w kaplicy na cmentarzu. Dobry Jezu…     Kolęda na kartce
Comments are closed.