I Niedziela Adwentu 03.12.2017.

I Niedziela Adwentu 03.12.2017.

 

Rozpoczynamy dzisiaj Adwent. To już kolejny okres poprzedzający  święta Bożego Narodzenia, który przeżywamy. Pamiętajmy jednak, że całe nasze życie jest Adwentem, czyli oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Przyjmijmy więc pełne zatroskania o nasze zbawienie , słowa Pana Jezusa –  …”Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie”. Warto o tym pamiętać w szale przedświątecznych zakupów i podczas tworzenia miłej świątecznej atmosfery. Nie zapominajmy, że nasze serce również wymaga przygotowania.  Prośmy Maryję, by nas prowadziła na spotkanie z Bogiem przez cały ten Nowy Rok Duszpasterski , który dzisiaj rozpoczynamy pod hasłem „ Jesteśmy Napełnieni Duchem Świętym”. Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. . Składka na dokończenie wyposażenia naszego kościoła.

 1. Roraty o godz. 6.30 i o godz. 17.00 z kazaniem dla dzieci. W sobotę Roraty  o godz. 9.00. Zachęcamy do udziału. W czasie Adwentu dodatkowa msza św.  w każdą  niedzielę o g. 6.00.
 2. Od dzisiaj rusza akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom . Zachęcamy, aby świeca Caritas znalazła się w każdym domu. Podstawowa ofiara 5 zł. Prosimy nasz zespół Caritas, aby czuwał nad tą akcją.Można też składać dary do wystawionych koszów w kościele i przy zakupach w sklepach. Od dzisiaj również u przedstawicieli Stowarzyszenia Rodzin możemy nabywać, za dobrowolną ofiarę, pobłogosławione opłatki wigilijne z obrzędem wieczerzy wigilijnej. Zebrane fundusze będą przeznaczone na oddział Caritas w naszej parafii i na statutową działalność parafialnego oddziału  Stowarzyszenia Rodzin.
 3. W poniedziałek – dzień modlitw dla bezrobotnych
 4. W Środę– Św. Mikołaja,g.17.00 Nowenna do MBNP,Apel Jasnogórski, o g. 18.00 Katecheza chrzcielna. Spotkanie ze św. Mikołajem dla DSM i LSO po roratach wieczorem
 5. W Czwartek – Św. Ambrożego. Pierwszy Czwartek Miesiąca. W naszym kościele całodzienna adoracja N.S. od g. 10.00. Modlić się będziemy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Grupa  Czcicieli Św. Ojca Pio prowadzi adorację od. g. 10.00 – 11.00, a od g. 15.00 – 16.00 Grupa św. Michała Archanioła.
 6. W Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Msze św.:6.30, 9.00,11.00, 17.00, 19.00. W szpitalu o g. 6.30.Zachęcamy do udziału we mszy św.., mimo, że nie jest to święto obowiązkowe. Tego dni ze względu na uroczystość, nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W Piątek na Mszy świętej o 17.00 będzie przyjęcie nowych dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy wszystkie rodziny dziewczynek należących do DSM . Chór po Mszy św o 17.00 odśpiewa hymn AKATYST.
 7. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie, zbiórka ofiar do puszek na ten fundusz.
 8. W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30., chór o g. 19.30
 9. Wtorek po roratach wieczorem – Grupa apostolstwa Trzeźwości
 10. W środę o 16.00 DSM, a o 17.00 na Mszy spotkanie rodziców i dzieci klas III Szkoły Podstawowej – dzieci I komunijne
 11. W czwartek spotkanie o 17 na mszy LSO, klas VII Szkoły Podstawowej i III klas Gimnazjum. Po mszy św. Stow. Rodzin
 12. W Piątek o 16.00 Oaza Dzieci Bożych a o 18.00 Ruch Światło – Życie
 13. W sobotę – Nabożeństwo grupy czcicieli św. Ojca Pio o g. 18.00 .
 14. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła rodzinom państwa : Wojtarowiczów, Skalniaków, Winterów,Gagatków, Darów, Sawickich,Urbańskich, Adamczyków  i za ofiary na kwiaty: rodzinom państwa:Gizów,Furców,Rządców,Pękalów,Zarembów,Tarasków,Augustynów,Cebula,Kocembów,Barnowskich, Śniętek, Maline i pani doktor Jadwidze Moskała. .Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców domów prywatnych na ul. Czarny Potok. .Bóg zapłać państwu Lesicom za wypranie, wysuszenie i rozłożenie wykładzin na ławkach w kościele,  a panu Władysławowi Smyda za gałązki do dekoracji.
 15. Spotkanie organizacyjne Klubu Młodzieżowego Fundacji Wspierania Młodzieży będzie w budynku Gimnazjum w Krynicy w poniedziałek 4 grudnia o g. 17.00 w Sali nr 63. Wigilia dla osób samotnych we wtorek 21 grudnia w domu wczasowym „ SKARBÓWKA” . Zapisy do 15 grudnia w Ośrodku Pomocy społecznej od g. 9.00-14.00. Czekamy na zgłoszenia Jubilatów obchodzących  w tym roku 50 rocznicę ślubu. Chcemy postarać się  dla nich o specjalne i9mienne  błogosławieństwo i gratulacje od Biskupa Tarnowskiego
 16. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego,- w nim – dobre myśli pt. „Męska wiara.” czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. U ministrantów jest Mały Gość Niedzielny. Są kalendarze ścienne po 5 zł. w zakrystii
Comments are closed.