XXXIII Niedziela Zwykła 19. 11. 2017

XXXIII Niedziela Zwykła 19. 11. 2017

WPROWADZENIE :

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy I Światowy Dzień Ubogich. Papież napisał – „ chciałem ofiarować Kościołowi ten dzień, aby wspólnoty chrześcijańskie stawały się konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących”. Pomnażajmy różne talenty otrzymane od Boga, o których mówi dzisiaj Chrystus w Ewangelii i pomagajmy zarówno materialnie jak i duchowo naszym braciom. Pamiętajmy też dzisiaj o ofiarach wypadków drogowych.

W tym tygodniu w liturgii:

     W Poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego

     We wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

     W środę – św. Cecylii

     W piątek – św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy męczenników wietnamskich.

  1. W przyszłą niedzielę będziemy Przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla – zakończenie roku Kościelnego
  2. Spotkania formacyjne: W poniedziałek o 17:30 spotkanie sportowe dla LSO.
  3. W Środę DSM o 16.00
  4. W Piątek w naszej Parafii odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Serdecznie zapraszamy Młodzież klas VII Szkoły Podstawowej, Gimnazjalną, Szkół Średnich a także Młodzież studiująca i pracującą. Spotkanie rozpocznie się od godz. 18.30.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła rodzinom państwa : Smoleniów, Niemców, Jareckich, Piwko. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców domów prywatnych z ulicy Reymonta. Dziękujemy za ofiary do puszek dla prześladowanych chrześcijan na Wschodzie 2.640 zł.
  6. Wczoraj zakończył się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński dla całego Dekanatu krynickiego. Ukończyło go ponad 50 osób. Składamy Bóg zapłać prelegentom, a ks. proboszcz dziękuje przede wszystkim ks. Andrzejowi za czuwanie nad organizacją i wygłoszone konferencje. Bóg zapłać także paniom z Poradni rodzinnej m.inn. naszej Pani Ewie Gucwa i Małżonkom z Kościoła Domowego.
  7. Składamy też serdeczne Bóg zapłać przedstawicielom naszego Oddziału Caritas za udział w dniach skupienia w Diecezjalnym Ośrodku Formacji OPOKA im. Św. J.P.II w Starym Sączu
  8. W dzisiejszym gościu warto przeczytać: „ aż trudno uwierzyć, że w 2016 roku 5.400 Polaków odebrało sobie życie…” „ czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie?”” Co o samobójstwie mówi Kościół?”, „ Polacy są narodem miłosiernym..” Czasopisma dla dzieci u ministrantów i DSM

W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana Śp. Halina Szymańska – dobry Jezu….

Comments are closed.